Meteoroloji Bursa için 12 Ekim 2022 Çarşamba günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde sabah saatlerinden itibaren yoğun sisli gökyüzü gün içerisinde yerini parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüne bırakırken hava sıcaklığı ise 23 derecelere kadar tırmanıyor. Öte yandan cuma gününden itibaren yer yer etkili olması beklenen sağanak yağışla birlikte hafta sonu termometreler 20 derecenin altına gerileyecek. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Meteoroloji, Bursa hava tahmin raporunu yayınlarken cuma günü ve hafta sonu için flaş sağanak yapış ve düşük sıcaklık uyarısı yaptı.

Zeki Müren Bursa'da şarkılarla anıldı Zeki Müren Bursa'da şarkılarla anıldı

Haftanın üçüncü iş gününe 13 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde şehir merkezinde sisli havayla birlikte parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü şehre hakim.

Öğle saatlerine doğru termometreler 15 dereceye yükselirken yer yer sisli havayla birlikte parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü şehir genelinde etkili.

Öğle saatlerinde de parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü Bursa genelinde yüzünü gösterirken hava sıcaklığı ise 20 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatleri sonrası Bursa genelinde termometreler en yüksek 23 derece seviyelerine kadar yükselirken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü şehir genelinde yüzünü göstermeye sürdürüyor.

Akşam saatlerinde termometreler 21 dereceyi gösterirken parçalı bulutlu gökyüzü şehir genelinde etkili. Akşam saatleri sonrası termometreler 17 derece seviyelerinde seyrederken gece saatlerine doğru termometreler 16 derecelere kadar geriliyor.

YAĞIŞ GELİYOR: HAFTA SONUNA DİKKAT

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa’da hava sıcaklığı bugün ve yarın sabit seviyelerde seyrederken, cuma günü sağanak yağışla birlikte termometreler düşüşe geçecek ve bu durum hafta sonunda etkili olacak.

Yarın (PERŞEMBE) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 11 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 23 dereceyi gösterecek.

Haftanın son iş gününde (CUMA) sabah saatlerinden itibaren yer yer yağış geçişleri yüzünü gösterirken, termometreler ise 10 dereceyi gösteriyor. Gün içerisinde de devam eden sıcaklıkla birlikte hava sıcaklığı en yüksek 21 dereceye kadar tırmanacak.

Hafta sonunun ilk gününde ise (CUMARTESİ) sabah saatlerinde termometreler 12 dereceyi ölçerken, gün içerisinde etkili olan yağış geçişleri ile birlikte termometreler en yüksek 16 dereceyi gösterecek.

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) yer yer yüzünü gösteren yağışlarla birlikte sabah saatlerinde termometreler 10 derece seviyelerinde seyrederken, gün içerisinde ise etkili olan yer yer sağanak yağışla birlikte termometreler 16 derece seviyelerinde seyredecek.