Meteoroloji Bursa için pazar günü raporunu yayınlarken yeni hafta için de 5 günlük sıcaklık tahminlerini açıkladı.

Haftanın sonunun son gününe 6 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde az bulutlu ve güneşli bir gökyüzü şehre hakim oldu.

Öğle saatlerine doğru 16 derece seviyelerine kadar yükselen termometreler ile birlikte az bulutlu ve güneşli gökyüzü de şehir genelinde yüzünü gösteriyor.

Öğle saatlerinde de az bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte Bursa genelinde hava sıcaklığı 22 derece bandında seyrini sürdürüyor.

Öğle saatleri sonrası Bursa genelinde termometreler en yüksek 25 derece seviyelerine kadar yükselirken az bulutlu ve güneşli gökyüzü şehir genelinde etkili olmaya devam ediyor.

Akşam saatlerinde termometreler 23 dereceyi gösterirken az bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatleri sonrası hava sıcaklığı 21 derece seviyelerine gerilerken gece saatlerine doğru ise termometreler 18 derecelere kadar düşüyor.

YENİ HAFTADA YAĞIŞ OLACAK MI?

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde yeni haftada yağış tahmini yapılmazken sıcaklıklar 20 derece üzerinde seyredecek.

Yarın (PAZARTESİ) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinden itibaren az bulutlu gökyüzü ile birlikte sıcaklık en düşük 14 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde de az bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 23 dereceyi gösterecek.

Yeni haftanın ilk gününde (SALI) sabah saatlerinde termometreler 12 dereceyi gösteriyor. Gün içerisinde az bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte hava sıcaklığı en yüksek 24 derece olarak ölçülüyor.

Yeni haftanın üçüncü iş gününde (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde termometreler 15 dereceyi ölçerken, gün içerisinde az bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 25 dereceyi gösterecek.

Haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) sabah saatlerinde termometreler 12 derece seviyelerinde ölçülürken, gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 22 dereceyi ölçecek.

Editör: Harun Kot