Meteoroloji, Bursa için 5 günlük yeni hava tahmin raporunu yayınlarken yeni hafta için yağış ve sıcaklık açıklaması geldi. İşte detaylar…

Haftanın ilk gününe 5 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde az bulutlu gökyüzü ve hafif lodosla birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru da az bulutlu gökyüzüyle birlikte lodos etkili olmayı sürdürürken, termometreler 12 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde az bulutlu gökyüzü ve güneşli havayı birlikte Bursa genelinde hava sıcaklığı 19 derece seviyelerinde.

Öğle saatleri sonrası termometreler 24 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde kuvvetli lodos etkili olmaya devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru da termometreler 23 derece olarak ölçülürken küvetli lodosla birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde de lodos devam ederken hava sıcaklığı 19 derece seviyelerine geriliyor. Gece saatlerinde de lodos devam ederken, termometreler 16 derece seviyelerinde ölçülecek.

HAFTA İÇİ YAĞIŞ YÜZÜNÜ GÖSTERECEK

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde yeni haftanın ilk gününde lodos etkili olurken hafta sonuna kadar düşen sıcaklıklarla birlikte sağanak yağış yer yer etkisini gösterecek.

Yarın (SALI) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde termometreler en düşük 10 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte kuvvetli yağış beklenirken hava sıcaklığı en yüksek 14 derece olarak ölçülecek.

Haftanın üçüncü iş gününde ise (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde termometreler en düşük sıcaklık 2 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve yer yer yağış geçişleriyle birlikte termometreler en yüksek 9 dereceyi gösterecek.

Haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 1 derece seviyelerinde seyrederken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve bölgesel olarak yüzünü gösteren sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler ise 13 dereceye kadar tırmanacak.

Haftanın son iş gününde ise (CUMA) sabah saatlerinde termometreler 4 derece olarak ölçülürken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 16 derece seviyelerinde olacak.

Bursa’da milyonlar sandık başına gitti Bursa’da milyonlar sandık başına gitti

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (27 MART 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ