Meteoroloji’den Bursa için yeni haftanın hava tahmin raporu yayınlanırken sıcaklık ve yağış açıklaması geldi.

Ayın son, yeni haftanın ise ilk gününe 7 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde yer yer asili ve bulutlu bir gökyüzü şehre hakim oldu.

Öğle saatlerine doğru 13 derece seviyelerine kadar yükselen termometreler ile birlikte parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü şehir genelinde etkili olmaya başlıyor.

Öğle saatlerinde de parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü şehre hakim olurken Bursa genelinde hava sıcaklığı en yüksek 19 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Öğle saatleri sonrası Bursa genelinde termometreler 22 derece seviyelerine kadar tırmanırken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü yüzünü göstermeye devam ediyor.

Akşam saatlerinde termometreler 17 dereceyi gösterirken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzünün ardından gün batımı yaşanıyor. Akşam saatleri sonrası hava sıcaklığı 14 derece seviyelerine gerilerken gece saatlerine doğru ise termometreler 12 derecelere kadar düşüyor.

HAFTA BOYU SICAKLIK 20 DERECR ÜZERİNDE 

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa’da yeni haftada da 20 derece üzerindeki seyrini sürdürürken, bugün yapılan tahminlere göre herhangi bir yağış da beklenmiyor.

Yarın (SALI) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinden itibaren sıcaklık en düşük 7 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 22 dereceyi gösterecek.

Yeni haftanın üçüncü iş gününde (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde termometreler 6 dereceyi gösteriyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte hava sıcaklığı en yüksek 22 derece olarak ölçülüyor.

Yeni haftanın dördüncü gününde ise (PERŞEMBE) sabah saatlerinde termometreler 9 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 24 derece seviyelerine kadar yükselecek.

Haftanın son iş gününde ise (CUMA) sabah saatlerinde termometreler 11 dereceyi gösterirken, gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 24 derece seviyelerinde olacak.

Editör: Harun Kot