Meteoroloji’nin Bursa için yeni hafta raporunda bugün için sıcaklık uyarısı gelirken yarından itibaren sağanak yağış açıklaması geldi. İşte 5 günlük hava raporu…

Haftanın ilk iş gününe 7 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 12 derece seviyelerinde seyrediyor.

Kükürtlü Lions'ta bayrak değişimi Kükürtlü Lions'ta bayrak değişimi

Öğle saatlerinde Bursa genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı ise 16 derece seviyelerinde.

Öğle saatleri sonrası 20 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü etkili olmaya devam ediyor. 

Akşam saatlerine doğru da termometreler 18 derece olarak ölçülürken parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde ise hava sıcaklığı 13 derece seviyelerine geriliyor. Gece saatlerinde de termometreler 11 derece seviyelerinde ölçülecek.

SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde yeni hafta parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile başlarken yarından itibaren ise sağanak yağış geçişleri etkili olacak.

Haftanın ikinci iş gününde (SALI) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde termometreler 9 derece olarak ölçülürken gün içerisinde gökgürültülü sağanak yağışla birlikte termometreler 21 derece seviyelerine kadar tırmanacak.

Haftanın üçüncü iş gününde (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde 10 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde kuvvetli gökgürültülü yağış etkili olmayı sürdürürken termometreler en yüksek 23 dereceyi gösterecek.

Haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) sabah saatlerinde termometreler 11 derece olarak ölçülürken çok bulutlu gökyüzüyle birlikte yer yer sağanak yağış geçişleri etkili ve termometreler 15 derece seviyelerinde.

Haftanın son iş gününde (CUMA) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 6 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 16 dereceyi gösteriyor.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (24 NİSAN 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ