Meteoroloji Bursa için 17 Ekim 2022 Pazartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde çok bulutlu bir gökyüzü gün boyu hakim olurken sabah saatlerinde bölgesel olarak çok hafif yağış geçişler görülse de Bursa’da yağış bugün etkili olmayacak. Termometreler en yüksek 20 dereceyi görülürken sıcaklık cumaya kadar birkaç derecelik yükselişlerle aynı seviyelerde seyredecek. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları...

Osmangazi’de her canlı değerli Osmangazi’de her canlı değerli

Meteoroloji’den Bursa için yeni hafta tahmin raporu yayınlanırken sağanak yağış ve sıcaklık düşüşü uyarıları geldi. İşte tüm detaylar…

Yeni haftanın ilk gününe 13 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde çok bulutlu gökyüzü ile birlikte çok hafif olmak üzere yer yer yağış geçişleri görüldü.

Öğle saatlerine doğru termometreler yine 15  derece seviyelerinde seyrederken çok bulutlu ve yer yer hafif yağış geçişleri şehir genelinde yüzünü göstermeye devam ediyor.

Öğle saatlerinde de çok bulutlu gökyüzü ile birlikte Bursa genelinde hafif yağış geçişleri şehrin bazı bölgelerinde sürüyor. Hava sıcaklığı ise 19 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatleri sonrası Bursa genelinde termometreler en yüksek 20 derece seviyelerine kadar yükselirken çok bulutlu gökyüzü şehir genelinde hakim olmayı sürdürüyor.

Akşam saatlerinde termometreler 19 dereceyi gösterirken çok bulutlu gökyüzü şehir genelinde etkili olmaya devam ediyor. Akşam saatleri sonrası termometreler 18 derece seviyelerinde seyrederken gece saatlerine doğru ise termometreler 16 derecelere kadar geriliyor.

CUMA GÜNÜ YAĞIŞ SOĞUK HAVA DALGASI GELİYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa’da yeni haftada 20 derece seviyelerindeki sıcaklık cuma gününe kadar etkili olurken, sağanak yağışla birlikte termometrelerde büyük düşüş yaşanacak. 

Yarın (SALI) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte sıcaklık en düşük 12 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde aynı durum devam ederken termometreler en yüksek 22 dereceyi gösterecek.

Haftanın üçüncü gününde (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde termometreler 12 dereceyi gösteriyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte hava sıcaklığı en yüksek 23 dereceye kadar tırmanacak.

Haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) sabah saatlerinde termometreler 12 dereceyi ölçerken, gün içerisinde etkili olan sağanak yağış geçişleri ile birlikte termometreler en yüksek 20 dereceyi gösterecek.

Haftanın son iş gününde ise (CUMA) sabah saatlerinde termometreler 9 derece seviyelerine kadar gerilerken, şehir genelinde sağanak yağış geçişleri etkili oluyor. Gün içerisinde de devam eden yağışla birlikte termometrelerde de belirgin bir düşüş yaşanırken en yüksek sıcaklık 13 derece olarak ölçülüyor.