Meteoroloji’den Bursa için 5 günlük hava tahmin raporu yayınlanırken Kurban Bayramı için flaş uyarı geldi.

Haftanın üçüncü gününe sabah saatlerinde 18 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa’da az bulutlu ve güneşli gökyüzü şehir genelinde etkili oldu.

Öğle saatlerinde 29 derece seviyelerine kadar tırmanan termometrelerle birlikte az bulutlu ve güneşli gökyüzü etkili olmaya devam ediyor. Gün içerisinde en yüksek sıcaklık ise öğle saatleri sonrası 31 dereceyi görecek.

Akşam saatlerinde sıcaklık 26 derecelere kadar düşerken gece saatlerinde ise 22 derecelere kadar düşüyor.

METEOROLOJİ BAYRAM UYARISI VAR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde haftanın son gününe kadar bol güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler 30 derece bandında seyrini sürdürürken bayramın 1. ve 2. günü için yapış uyarısı yapıldı.

Yarın için (PERŞEMBE) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 18 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzü şehre hakim olacak. Termometreler ise en yüksek 31 dereceye kadar tırmanacak.

Kurban Bayramı arefe günü (CUMA) günü termometreler sabah saatlerinde en düşük 19 dereceyi ölçerken, gün içerisinde etkili olan parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte hava sıcaklığı 32 derecelere kadar yükseliyor.

Kurban Bayramı’nın 1. günü ise (CUMARTESİ) parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle başlarken Bursa genelinde sabah saatlerinde en düşük sıcaklık 20 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde ise sağanak yağış geçişlerinin beklendiğini bildiren meteoroloji termometrelerin ise 32 dereceye kadar tırmanacağını belirtti.

Kurban Bayramı’nın 2. günü ise (PAZAR) sabah saatlerinde 19 derece olarak ölçülen sıcaklık gün içerisinde sağanak yağış geçişlerinin de etkisiyle birlikte en yüksek 24 dereceye kadar tırmanabiliyor.