Meteoroloji Bursa için 30 Eylül 2022 Cuma günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde hava sıcaklığı 32 dereceye kadar tırmanırken parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzü hakim. Öte yandan termometreler hafta sonu da 30 derece üzerinde olacağını bildiren meteoroloji yeni hafta için ise yağış uyarısında bulundu. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Meteoroloji, Bursa için hafta sonunun hava tahmin raporunu açıklarken yeni hafta için ise flaş bir uyarıda bulundu. İşte detaylar

Haftanın son iş gününe 16 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde az bulutlu ve güneşli bir gökyüzü şehre hakim.

Öğle saatlerine doğru termometreler 24 dereceye yükselirken az bulutlu ve güneşli gökyüzü şehir genelinde yüzünü göstermeye devam ediyor.

Öğle saatlerinde de devam eden az bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte Bursa genelinde termometreler en yüksek 29 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Öğle saatleri sonrası da Bursa genelinde termometreler 32 derece seviyelerine kadar tırmanırken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü şehre hakim oluyor. 

Yıldırım Belediyesi ilçenin ekonomisine katkı sağlıyor Yıldırım Belediyesi ilçenin ekonomisine katkı sağlıyor

Akşam saatlerinde termometreler 29 dereceyi gösterirken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzünün ardından akşam saatleri sonrası termometreler 25 derece seviyelerine kadar düşüyor. Gece saatlerinde ise ölçülen sıcaklık 22 derece olacak.

HAFTA SONU YAĞIŞ YOK, SICAKLIK VAR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde hava sıcaklığının yükselişi hafta sonunda da devam ederken, yeni hafta için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Yarın (CUMARTESİ) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 16 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 31 dereceyi gösterecek.

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) termometreler sabah saatlerinde en düşük sıcaklık 18 derece olarak ölçülecek. Gün içerisinde ise parçalı ve güneşli gökyüzü ile sıcaklık 33 derece seviyelerine kadar tırmanacak.

Yeni haftanın ilk iş gününde (PAZARTESİ) sabah saatlerinden itibaren bölgesel olarak yüzünü gösteren yağış geçişleri ile birlikte termometreler en düşük 15 dereceyi gösteriyor. Gün içerisinde de yer yer yüzünü gösteren yağışla birlikte hava sıcaklığı en yüksek 28 dereceyi gösterecek.

Yeni haftanın ikinci iş gününde de (SALI) aynı durum devam ederken, sabah saatlerine termometreler 14 dereceyi gösteriyor. Gün içerisinde ise yer yer bölgesel olarak devam eden sağanak yağış geçişleri ile birlikte termometreler 24 dereceye kadar gerilemiş olacak.