Bursa’da hava durumu nasıl? Meteoroloji Bursa için 29 Mart 2023 Çarşamba günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde sabah saatlerinde sağanak yağış geçişleri etkili olmaya devam ederken yüksek kesimlerde ise karla karışık yağış geçişleri görülüyor. Akşam saatlerine doğru yağış etkisini kaybederken yarından itibaren ise termometreler yeniden yükselişe geçiyor. Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Haftanın üçüncü iş gününe 2 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde şehir merkezinde sağanak yağış geçişleri görülürken, yüksek kesimlerde ise karla karışık sağanak yağış geçişleriyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru da karla karışık yağış yüksek kesimlerde devam ederken, şehir merkezinde ise sağanak yağış geçişleri etkili olmaya devam ediyor ve termometreler 2 derece seviyelerinde seyrediyor.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 134 yaşında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 134 yaşında

Öğle saatlerinde yer yer karla karışık, yer yer sağanak yağış geçişleriyle birlikte Bursa genelinde hava sıcaklığı 4 derece seviyelerinde.

Öğle saatleri sonrası 7 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde yağış etkisini kaybederken, çok bulutlu gökyüzü yüzünü gösteriyor.

Akşam saatlerine doğru da termometreler 6 derece olarak ölçülürken çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 4 derece seviyelerine geriliyor. Gece saatlerinde de parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 1 derece seviyelerinde ölçülecek.

YAĞIŞ ETKİSİNİ KAYBEDİYOR, TERMOMETRELER YÜKSELİYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde etkili olan sağanak yağış sonrası termometrelerin yükselişe geçmesi bekleniyor.

Yarın (PERŞEMBE) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde termometreler en düşük eksi 1 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı en yüksek 10 derece olarak ölçülecek.

Haftanın son iş gününde ise (CUMA) sabah saatlerinde termometreler eksi 2 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 16 derece seviyelerinde olacak.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) sabah saatlerinde termometreler en düşük sıcaklık 7 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler 22 dereceye kadar tırmanacak.

Hafta sonunun son gününde ise (PAZAR) yağış yeniden yüzünü gösterirken sabah saatlerinde hava sıcaklığı 12 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve yağış geçişleriyle birlikte termometreler 22 dereceye kadar yükseliyor.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (29 MART 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ