Meteoroloji’nin Bursa için hazırladığı 5 günlük yeni raporunda bugün için kuvvetli yağış açıklaması yaparken art arda uyarılarda bulundu. İşte 5 günlük hava raporu…

Haftanın üçüncü iş gününe 11 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde çok bulutlu gökyüzü ve yer yer sağanak yağış geçişleriyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru da çok bulutlu gökyüzüyle birlikte yer yer yağış geçişler sürüyor ve hava sıcaklığı 16 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde Bursa genelinde gökgürültülü sağanak yağış etkili olurken hava sıcaklığı ise 20 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Öğle saatleri sonrası 16 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış geçişleri etkili olmaya devam ediyor. 

Akşam saatlerine doğru da termometreler 15 derece olarak ölçülürken gökgürültülü sağanak yağış geçişleriyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde de yağış sürerken hava sıcaklığı 14 derece seviyelerine geriliyor. Gece saatlerinde de yağışla birlikte termometreler 13 derece seviyelerinde ölçülecek.

YAĞIŞ GEÇİŞLERİ SÜRECEK

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde sağanak yağış geçişleri perşembe ve cuma günü de sürerken hafta sonu ise yağış beklenmiyor.

Haftanın dördüncü iş gününde (YARIN) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde termometreler 11 derece olarak ölçülürken gün içerisinde kuvvetli sağanak yağışla birlikte termometreler 14 derece seviyelerine kadar tırmanacak.

Haftanın son iş gününde (CUMA) sabah saatlerinde termometreler 5 derece olarak ölçülürken sağanak yağış geçişleri etkili olurken termometreler 15 derece seviyelerinde.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 4 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 15 dereceyi gösteriyor.

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) sabah saatlerinde 6 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 17 dereceyi gösterecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (26 NİSAN 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Editör: Seren Bülbül