Bursa’da mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklığı devam ederken, hafta sonu için de yeni uyarı geldi. İşte detaylar…

Meteoroloji Bursa için 27 Mayıs 2022 Cuma günü hava tahmin raporunu yayınladı. Haftanın son iş gününde şehir genelinde termometreler 30 derecenin üzerindeki seyrini sürdürürken, hafta sonu mevsim normallerinin dışındaki yüksek sıcaklıklar etkili olacak.

Haftanın son iş gününe sabah saatlerinde 17 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa’da termometreler öğleye kadar az bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte 24 derecelere yükseliyor.

Öğle saatlerinde 31 dereceleri gören termometreler öğleden sonra ise aynı seviyelerdeki seyrini sürdürüyor.

Akşam saatlerinden itibaren 30 derecenin altına düşen termometreler gece yarısı en düşük 21 dereceyi gösteriyor.

HAFTA SONU UYARISI VAR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre termometrelerdeki yükseliş hafta sonu etkisini iyiden iyiye hissettirecek.

Yarın için (CUMARTESİ) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde en düşük 17 derece olarak ölçülürken gün içerisinde az bulutlu ve bol güneşli gökyüzü ile birlikte sıcaklık 33 derecelere kadar tırmanacak.

PAZAR günü ise hava sıcaklığı sabah saatlerinde en düşük sıcaklık 18 derece olurken, gün içerisinde az bulutlu ve bol güneşli gökyüzüyle birlikte 36 derecelere kadar tırmanıyor.

PAZARTESİ günü için meteorolojiden yapılan açıklamaya göre termometreler sabah saatlerinde en düşük 18 dereceyi gösterirken gün içerisinde hava sıcaklığı parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte 35 derece seviyelerinde olacak.

SALI günü için yapılan tahminlerde şehir genelinde termometreler gün içerisinde en yüksek 32 dereceyi ölçerken şehre parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzü hakim olacak.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (27 MAYIS 2022)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Kontrolden çıkan kamyonet kaza yaptı: 4 yaralı Kontrolden çıkan kamyonet kaza yaptı: 4 yaralı