Meteoroloji’den Bursa için hafta sonu açıklaması gelirken önümüzdeki günlerde etkili olacak sağanak yağışla ilgili de uyarı geldi.

Haftanın son iş gününe 11 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde şehir merkezinde çok bulutlu ve yer yer güneşli gökyüzü şehre hakim.

Öğle saatlerine doğru termometreler 16 dereceye yükselirken çok bulutlu ve güneşli gökyüzü şehir genelinde etkili olsa da rüzgar yüzünü göstermeye başlıyor.

Öğle saatlerinde de çok bulutlu gökyüzü işe birlikte Bursa genelinde yüzünü rüzgarlı hava etkili olurken hava sıcaklığı ise 19 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatleri sonrası Bursa genelinde termometreler en yüksek 21 derece seviyelerine kadar yükselirken yer yer etkili olan sağanak yağış şehir genelinde yüzünü göstermeye sürdürüyor.

Akşam saatlerinde termometreler 19 dereceyi gösterirken yağış geçişleri şehir genelinde sürüyor. Akşam saatleri sonrası termometreler 17 derece seviyelerinde seyrederken gece saatlerine doğru termometreler 16 derecelere kadar geriliyor.

SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa’da bugün akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış etkili olmaya başlarken termometreler hafta sonu 20 derece altına gerileyecek.

Yarın (CUMARTESİ) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sağanak yağış geçişleriyle birlikte sıcaklık en düşük 13 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde süren yağış sonrası termometreler en yüksek 18 dereceyi gösterecek.

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) sabah saatlerinden yer yer yağış geçişleri devam ederken, termometreler ise 13 dereceyi gösteriyor. Gün içerisinde de devam eden yağışla birlikte hava sıcaklığı en yüksek 19 dereceye kadar tırmanacak.

Yeni haftanın ilk gününde ise (PAZARTESİ) sabah saatlerinde termometreler 12 dereceyi ölçerken, gün içerisinde etkili olan yağış geçişleri ile birlikte termometreler en yüksek 19 dereceyi gösterecek.

Hafta sonunun son gününde (SALI) yağış etkisini kaybederken sabah saatlerinde termometreler 11 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde ise etkili olan termometreler 22 derece seviyelerinde seyredecek.