Meteoroloji Bursa için 23 Eylül 2022 Cuma günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde düşen sıcaklıkla birlikte sabah saatlerinden itibaren yağış geçişleri bölgesel olarak yüzünü gösterirken akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor. Termometreler yarından itibaren ise yükselişe geçerken yeni haftada sıcaklığın 30 derece üzerine çıkması bekleniyor. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Bursa genelinde düşük seyreden hava sıcaklığı ile birlikte bölgesel görülen yağış şehri terk ederken, meteoroloji hafta sonu tahmin raporunu yayınladı.

Haftanın son iş gününe 8 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde yer yer bölgesel olarak devam eden yağış etkili olmaya devam etti.

Öğle saatlerine doğru sıcaklık 13 dereceye yükselirken yağış geçişleri yer yer etkili olmaya devam ediyor.

Öğle saatlerinde de yağış geçişleri ile birlikte termometreler en yüksek 16 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Öğle saatleri sonrası yağışın etkisini kaybedeceği i bildirilirken, Bursa genelinde termometreler gün içerisinde en yüksek 20 dereceyi gösteriyor.

Akşam saatlerinde şehri terk eden yağış sonrası hava sıcaklığı 19 derecelere geriliyor. Akşam saatleri sonrası ise termometreler 15 dereceye, gece saatlerinde ise 12 dereceye kadar düşüyor.

BUDO'da seferlerinden bazıları iptal edildi BUDO'da seferlerinden bazıları iptal edildi

YAĞIŞ BİTİYOR, SICAKLIK YÜKSELİYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde termometrelerdeki düşüş yarından itibaren yeniden yükselişe geçiyor.

Yarın (CUMARTESİ) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 6 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler 22 dereceye kadar tırmanıyor.

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) sıcaklığın yükselişe geçmesiyle sabah saatlerinde termometreler 10 dereceyi gösteriyor. Gün içerisinde az bulutlu ve bol güneşli gökyüzü ile birlikte Bursa’da hava sıcaklığı 26 derece seviyelerine kadar tırmanacak.

Yeni haftanın ilk gününde ise (PAZARTESİ) sabah saatlerinde 12 dereceyi gösteren termometreler gün içerisinde az bulutlu ve bol güneşli gökyüzü ile yükselişe geçerken, en yüksek 29 dereceye kadar tırmanacak.

Yeni haftanın ikinci iş gününde (SALI) sabah saatlerinde en düşük 14 dereceyi gösterirken gün içerisinde az bulutlu ve bol güneşli gökyüzünün etkisiyle birlikte sıcaklık 31 derece seviyelerine kadar yükselecek.