Meteoroloji Bursa için 5 Eylül 2022 Pazartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Haftanın ilk gününde şehir genelinde yer yer sağanak yağış geçişleri görülürken, termometreler ise gün içerisinde en yüksek 29 dereceye kadar tırmanıyor. Öte yandan yağış geçişleri yarından itibaren Bursa’yı terk ederken sıcaklık hafta boyu yükselişte olacak. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Meteoroloji yeni haftanın hava tahmin raporunu yayınlarken bugün ve yarın için uyarılarda bulundu. İşte detaylar…

Haftanın ilk gününe sabah saatlerinde 19 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde yer yer yağış geçişleri görülürken, yer yer ise çok bulutlu bir gökyüzü hakim.

Öğle saatlerine doğru sıcaklık 21 dereceye yükselirken yağış geçişleri bölgesel olarak devam ediyor. Öğle saatlerinde de bölgesel yağışla birlikte çok bulutlu gökyüzü şehri etkisi altına alırken, termometreler 26 dereceye kadar tırmanıyor. 

Öte yandan meteoroloji bugün öğle saatlerinden itibaren Marmara genelinde kuvvetli fırtınanın etkili olacağını ve Bursa’da etkili olacağını bildirdi.

Öğle saatleri sonrası ölçülen sıcaklık ise 29 dereceye kadar yükselse de şehir genelinde yer yer sağanak yağış geçişleri görülmeye devam ediyor.

Yağış geçişleri akşam saatlerine kadar devam ederken hava sıcaklığı 28 bandında seyrediyor. Akşam saatleri sonrası çok bulutlu gökyüzü ile birlikte yağış hala bölgesel olarak şehir genelinde boy gösterirken sıcaklık 23 derece olarak ölçülüyor. Gece yarısı ise termometreler 21 dereceye kadar geriliyor ve yağış etkisini kaybediyor.

YENİ HAFTADA SICAKLIK YÜKSELİŞTE 

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde yeni hafta yer yer yağış geçişleri ile başlasa da hafta sonuna kadar termometreler yükselişini sürdürecek.

Yarın (SALI) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 16 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde çok hafif ve bölgesel sağanak yağış geçişi görülecek. Yağışın tamamen terk edeceği Bursa genelinde hava sıcaklığı ise en yüksek 29 derece olacak.

Haftanın üçüncü iş gününde (ÇARŞAMBA) Bursa genelinde sabah saatlerinde en düşük sıcaklık 14 derece olarak ölçülürken, az bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler de yükselişe geçiyor. Hava sıcaklığı gün içerisinde 30 dereceye kadar tırmanıyor.

Haftamın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) ise sabah saatlerinde Bursa’da termometreler en düşük 15 dereceyi gösteriyor. Şehir genelinde gün içerisinde az bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte hava sıcaklığı en yüksek 30 derece olarak ölçülüyor.

Bursa’da kaza yaptı, sınır dışı edilecek Bursa’da kaza yaptı, sınır dışı edilecek

Yeni haftanın son iş gününde (CUMA) sabah saatlerinde 17 derece olarak ölçülen sıcaklıkla birlikte bol güneşli gökyüzünün etkili olduğu bir gün yaşanacak. Gün içerisinde şehir genelinde sıcaklık 32 dereceye kadar tırmanırken bunaltıcı bir gün yaşanacak.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (5 EYLÜL 2022)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ