Meteoroloji Bursa için 19 Eylül 2022 Pazartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Hafta sonu şehri etkisi altına alan bunaltıcı sıcaklık bütünden itibaren düşüşe geçerken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte en yüksek sıcaklık 28 derece olacak. Öte yandan hafta sonuna doğru termometreler 8-10 derecelik bir düşüş daha yaşayacak. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Bursa için yeni haftanın hava tahmin raporu yayınlanırken, hava sıcaklıklarındaki büyük düşüşlere karşı hazırlıklı olunması istendi. İşte detaylar…

Haftanın ilk iş gününe sabah 12 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü şehre hakim oldu.

Bursa Yıldırım'da sağlıklı yaşama adım adım Bursa Yıldırım'da sağlıklı yaşama adım adım

Öğle saatlerine doğru sıcaklık 19 dereceye yükselirken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü yüzünü göstermeye devam ediyor.

Öğle saatlerinde de parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler ancak 24 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Öğle saatleri sonrası da parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzünün etkili olmaya devam ettiği Bursa genelinde termometreler gün içerisinde en yüksek 28 dereceyi ölçüyor.

Akşam saatlerine kadar devam eden parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler ise 24 derece bandına geriliyor. Akşam saatleri sonrası sıcaklık 22 dereceye, gece saatlerinde ise 17 derece seviyelerine kadar düşüyor.

HAFTA SONUNA KADAR BÜYÜK DÜŞÜŞ

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde sıcaklıklar bugünden itibaren hafta sonuna kadar büyük düşüş yaşayacak.

Yarın (SALI) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 12 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte Bursa’da en yüksek ölçülen sıcaklık 25 derece olacak. 

Haftanın üçüncü iş gününde (ÇARŞAMBA) ise sabah saatlerinde Bursa’da büyük düşüş yaşanırken termometreler en yüksek 8 dereceyi gösterecek. Şehir genelinde gün içerisinde yüzünü gösteren parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en yüksek 25 derece seviyelerine kadar tırmanacak.

Haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) sabah saatlerinde 7 dereceye kadar gerileyen termometreler ile birlikte gün içerisinde yer yer sağanak yağışın da etkili olacağı Bursa’da hava sıcaklığı en yüksek 19 derece olacak.

Haftanın son iş gününde de (CUMA) sabah saatlerinde 7 dereceye kadar gerileyen termometreler gün içerisinde ise yer yer yağış geçişleriyle birlikte en yüksek 19 dereceyi ölçecek.