Meteoroloji Bursa için yeni haftanın 5 günlük hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde bugün için beklenmeyen yağış ve soğuk hava için gün verilerek uyarı geldi. İşte detaylar…

Yeni haftanın ilk gününe 6 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinden itibaren paçalı bulutlu gökyüzü etkili oldu.

Öğle saatlerine doğru termometreler 8 derece seviyelerinde seyrederken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü yüzünü göstermeye başlıyor.

Öğle saatlerinde de parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü şehir genelinde etkili olurken termometreler ise 12 derece seviyelerinde.

Öğle saatleri sonrası yine parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü Bursa’da etkili olmaya devam ederken termometreler ise en yüksek 16 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Akşam saatlerinde termometreler 11 derece seviyelerinde parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzü ile gün batımı yaşanıyor. Akşam saatleri sonrası hava sıcaklığı 11 derece seviyelerine gerilerken gece saatlerine doğru ise termometreler 10 derece seviyelerinde ölçülüyor.

YARIN YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde bugün etkisini kaybeden yağış yarın yeniden yüzünü gösterirken haftanın diğer günlerinde de yer yer geçişlerini sürdürecek. 

Yarın (SALI) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık 9 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde de şehir genelinde yer yer etkili olan sağanak yağış ile birlikte termometreler en yüksek 15 derece olarak ölçülecek.

Yeni haftanın üçüncü iş gününde (ÇARŞAMBA) yağış geçişlerinin etkisini kaybetmesinin ardından sabah saatlerinde termometreler 7 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde de şehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte hava sıcaklığı en yüksek 18 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Bursa Merinoslular anıları yâd etti Bursa Merinoslular anıları yâd etti

Yeni haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) şehir genelinde hafif sağanak yağış geçişlerinin yeniden etkili olmasıyla birlikte sabah saatlerinde termometreler 9 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gün içerisinde de sağanak yağış geçişleri devam ederken termometreler en yüksek 21 derece seviyelerinde olacak.

Yeni haftanın son iş gününde ise (CUMA) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 11 derece seviyelerinde seyrederken gün içerisinde ise çok bulutlu ve yer yer  hafif sağanak yağış ile birlikte termometreler 19 dereceye kadar tırmanıyor.