MeteorolojiBursa için 5 günlük tahmin raporunu yayınlarken yeni hafta için sıcaklık ve kuvvetli sağanak yağış açıklaması geldi. İşte detaylar…

Yeni haftanın ilk iş gününe 8 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde kuvvetli yağış geçişleriyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru devam eden kuvvetli yağış ile birlikte termometreler 8 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde ara veren yağış geçişleri sonrası parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte Bursa genelinde hava sıcaklığı 10 derece seviyelerinde.

Öğle saatleri sonrası 11 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde kuvvetli sağanak yağış etkili olmayı sürdürüyor.

Akşam saatlerine doğru da termometreler 11 derece olarak ölçülürken kuvvetli sağanak yağış geçişleriyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde yağış geçişleri devam ederken hava sıcaklığı 11 derece seviyelerine geriliyor. Gece saatlerinde ise termometreler 10 derece seviyelerinde ölçülecek.

YAĞIŞ 3 GÜN BOYUNCA ETKİLİ OLUYOR

Meteorolojinin son hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde yeni haftanın ilk gününden itibaren sağanak yağış etkili olmaya başlarken 3 gün boyunca yüzünü göstermeye devam ediyor. 

Yarın (SALI) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde termometreler en düşük 8 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde kuvvetli sağanak yağış geçişleriyle birlikte hava sıcaklığı en yüksek 10 derece olarak ölçülecek.

Yeni haftanın üçüncü iş gününde (ÇARŞAMBA) yağış geçişleri devam ederken sabah saatlerinde hava sıcaklığı 8 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzü ve yağış geçişleriyle birlikte termometreler 15 dereceye kadar yükseliyor.

Haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) sabah saatlerinde termometreler 6 derece olarak ölçülürken yağışların etkisini kaybetmesinin ardından parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler 18 derece seviyelerine kadar tırmanacak.

Haftanın son iş gününde (CUMA) sabah saatlerinde termometreler en düşük sıcaklık 9 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde az bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler 24 derece olarak ölçülecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (10 NİSAN 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ