Meteoroloji Bursa için 1 Eylül 2022 Perşembe günü hava tahmin raporunu yayınladı. Dün etkili olan ve Bursa’da sel felaketine dönüşen sağanak yağış kuvvetli olmasa da bugün de yer yer şehir genelinde geçişlerini sürdürecek. Termometreler gün içerisinde 30 dereceye kadar tırmanırken yer yer yağış geçişlerinin hafta sonuna dek sürmesi bekleniyor. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Sel felaketine dönüşen sağanak yağışın ardından Bursa için meteorolojiden yeni açıklama gelirken, 5 günlük yeni tahmin raporu açıklandı. İşte detaylar…

Eylül ayının ilk gününe sabah saatlerinde 20 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa’da dün etkili olan sağanak yağışın ardından şehir merkezinde parçalı bulutlu bir gökyüzü şehre hakim.

Öğle saatlerine doğru sıcaklık 22 dereceye yükselirken parçalı bulutlu gökyüzü ile birlikte yağış geçişler bölgesel olarak yer yer etkili olmaya devam ediyor. Öğle saatlerinden itibaren termometreler 27 dereceye kadar yükselirken, yağış geçişleri devam ediyor. Öğle saatlerine sonrası ölçülen sıcaklık 32 dereceye kadar yükselse de yağış bölgesel olarak yüzünü göstermeye devam ediyor.

Akşam saatlerine kadar yer yer etkili olan yağışla birlikte termometreler 28 derece seviyelerinde seyrederken, akşam saatleri sonrası yağış etkisini kaybediyor.

Gece saatlerine doğru etkisini kaybeden yağış sonrası sıcaklık 25 derecelere gerilerken, gece yarısı ise 24 derece olarak ölçülüyor.

HAFTA SONUNA KADAR YAĞIŞ YER YER SÜRECEK

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde bugün ve hafta sonuna kadar yer yer sağanak yağış geçişleri devam ederken termometreler ise 30 derece bandında seyrini sürdürecek.

Yarın (CUMA) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 21 derece olarak ölçülürken, sağanak yağış geçişleri gün içerisinde yine yer yer yüzünü gösterecek. Termometreler yağış geçişleri ile birlikte gün içerisinde en yüksek 32 dereceye kadar yükselecek.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) Bursa genelinde sabah saatlerinden itibaren en düşük sıcaklık 22 derece olarak ölçülürken, bölgesel olarak boy gösteren yağış geçişleri ile birlikte şehir genelinde termometreler en yüksek 30 dereceyi gösteriyor.

Bursa Arabayatağı'na modern pazar yeri Bursa Arabayatağı'na modern pazar yeri

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) ise sabah saatlerinde Bursa’da yağış yine yer yer devam ederken, termometreler en düşük 21 dereceyi gösteriyor. Şehir genelinde gün içerisinde termometreler en yüksek 29 dereceye tırmanıyor.

Yeni haftanın ilk iş gününde (PAZARTESİ) sabah saatlerinde 16 derece olarak ölçülen sıcaklıkla birlikte yağış şehri terk ediyor. Gün içerisinde ise parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzünün hakim olacağı şehir genelinde en yüksek sıcaklık 29 derece olarak ölçülüyor.