Bursa’da hava durumu nasıl? Meteoroloji Bursa için 26 Mayıs 2023 Cuma günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde hafta sonuna kadar beklenen sağanak yağış tahmini bugün bir kez daha değişirken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 23 dereceyi gösteriyor. Öte yandan hafta sonuna kadar çok bulutlu gökyüzünün yanı sıra bölgesel olarak çok hafif yağış geçişleri görülebilir. Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Meteoroloji tarafından Bursa için yayınlanan yeni tahmin raporunda tahminler yine değişti ve sağanak yağış ile sıcaklıkla ilgili açıklama geldi. İşte 5 günlük hava durumu detayları…

Haftanın son iş gününe 15 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 17 derece seviyelerinde.

Öğle saatlerinde Bursa genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 21 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Öğle saatleri sonrası 23 derece seviyelerinde ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra şehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü etkili olmayı sürdürüyor.

Akşam saatlerine doğru da termometreler 23 derece olarak ölçülürken parçalı bulutlu gökyüzü ile birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte  hava sıcaklığı 20 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gece saatlerinde de termometreler 16 derece seviyelerinde.

METEOROLOJİ YİNE TAHMİN DEĞİŞTİRDİ: SAĞANAK YAĞIŞ…

Meteorolojinin geçtiğimiz gün yayınladığı raporunda önce Bursa genelinde sağanak yağışın şehri terk ettiği belirtilmiş daha sonra yeniden yapış tahmini yapılmıştı. Bugünkü rapora göre ise yağışın yeniden Bursa’yı terk edeceği hafta sonuna kadar bölgesel de olsa çok hafif yağış geçişlerinin görüleceği belirtildi.

Hafta sonunun ilk gününde (YARIN) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde termometreler 14 derece olarak ölçülürken gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 23 derece seviyelerinde ölçülecek.

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) sabah saatlerinde termometreler 13 derece olarak ölçülürken gün içerisinde ise çok bulutlu gökyüzü ve yer yer çok hafif yağış geçişleriyle birlikte 23 derece olarak ölçülüyor.

Haftanın ilk iş gününde (PAZARTESİ) sabah saatlerinde 14 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra çok bulutlu ve bölgesel olarak hafif yağış geçişleriyle birlikte termometreler en yüksek 23 dereceyi gösterecek.

Haftanın ikinci iş gününde ise (SALI) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 15 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gökgürültülü sağanak yağış yüzünü gösterirken termometreler en yüksek 23 dereceyi gösterecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (26 MAYIS 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Editör: Seren Bülbül