Cumhurbaşkanı Erdoğan'la birlikte dün afet bölgesi olan Adıyaman'ı ziyaret eden MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

Toplantımızı takip eden aziz vatandaşlarımıza en kalbi selamlarımı iletiyorum... 

Allah'tan geldiğimiz yine ona döneceğimiz manevi bir hakikattir. Tarih sürecini felaketlere göğüs gererek ayakta kalmayı başarmış toplum ya da milletlerin marifet ya da mükafatı olarak tarif etmek yanlış olmasa gerektir.

Türk milletinin hem tarih yapan hem de tarih yazan bir millet olduğu hemen fark edilecektir.

Felaketler karşısında günübirlik tavır ve tepkiden daha kalıcı davranış güzelliği gelişmiş ve yerleşmiştir.

6 Şubat 2023 tarihindeki depremler yaygın bir kayba yol açmıştır. 7’den 70’e her vatandaşımızı hüzünle sarsmıştır. 20 Şubat 2023 tarihinde Defne’deki deprem ile dün meydana gelen deprem acılarımıza acı katmış, endişelerimizi artırmıştır.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet diliyor, yaralılarımıza şifa diliyorum.

Devlet Bahçeli, 'Gelecek umutlarımız her şartta diri kalmıştır, gücümüz milli birliğimizdir' diye söze başladı ve 'Nimete de millete de şükreden dikene kızmak yerine içindeki gülü görmesini bilen bir inanç hassasiyetine sahibiz. Bu zamana kadar doğal felaketler bize sadece dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu kalmamış aynı zamanda bunu hayatımızın her alanında yaşatacak zenginlikte olduğumuzu göstermiştir' dedi.

DEVLET BAHÇELİ: BAZI EKSİKLİKLERİN OLMASI NORMALDİR, OLAĞANDIR

'Peş peşe gelen iki deprem yıkıma neden olmuştur, bu hazin tablo her vatandaşımızı her insanımızı hüzünle sarsmıştır, yüreklere ateş düşürmüştür.

Depremlerden zarar gören insan sayımız çok fazladır, bu çerçevede ister istemez bazı eksikliklerin yetersizlikler olması normaldir, olağandır. Mühim olan gösterilen çok boyutlu çabalardaki samimiyet, geceli gündüzlü çalışmalardaki gayrettir.

BEŞİKTAŞ'I BIRAKMIŞTI... YENİ TAKIMINI DUYURDU!

700 yıllık tarihi, Bursa ayağa kaldıracak! 700 yıllık tarihi, Bursa ayağa kaldıracak!

Tribünlere ajan provakatörlere çağıranlar ne yaptığının farkında değildir!

Stadyumlardan hükümet istifa sloganının atılması, deprem felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza saygısızlıktır. Türk futbolunu lekelemeye kutuplaşma dalgasını sahaya yansıtmaya çalışanlar alçakça bir kurgunun içindedir. Spor demek centilmenlik demektir.

Spor demek ahlaklı olmak demektir. Hükümeti istifaya davet etmek bir takım holigana verilmiş emirdir. Beşiktaş üyeliğimi sona erdirdim, bundan sonra ben artık Karagümrüklüyüm!'