Aralarında hekimlerin de bulunduğu projeyle, maddi yetersizliği olan tıp fakültesi öğrencilerine destek amacıyla Türk Eğitim Vakfı (TEV)’in “Hekimler Söylüyor” burs fonuna bağışta bulunulacak.

MİNTEKS SANAT’I KURDUK

Minteks Yönetim Kurulu Başkanı Özkan İrman, Minteks olarak kuruldukları günden beri beri kültür ve sanata olan sevgi ve bağlılıklarını destek verdikleri projelerle göstermeye çalıştıklarını belirterek, “Ancak sanatın gücünü her alanda hissetmek ve de toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla bir adım daha atarak ‘MintekSanat’ topluluğumuzu kurduk. Sanat, insanlığın en eski ve en güzel ifade biçimlerinden biridir. Biz de bu güzellikleri paylaşmak için öncelikle sanatseverlerin bir araya geldiği ‘Majör Tiyatro Topluluğumuzu’ oluşturduk. İlk olarak da bir sosyal sorumluluk hedefi olan bir oyun sahneye koymak bizim için çok değerli. Fikir annemiz sevgili Ayşe Alagöz güzel bir oyun yazmakla kalmadı adeta hepimizi tılsımladı. Proje koordinatörümüz Sibel Bağcı Uzun ve yönetmenimiz Dr.Yaşar Bağatırlar yönetiminde yorucu ve bir o kadar da anlamlı yedi ay geçirdik ama değdi. Şimdi sahne zamanı,” dedi. Özkan İrman, Mintek Sanat Topluluğu bünyesinde; sanatın her dalında düzenlenecek sergiler, atölye çalışmaları, konserler ve diğer sanat etkinlikleriyle sanatseverleri ağırlamaya devam edeceklerini söyledi.

SANATIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ

Oyunun öyküsü hakkında bilgi veren yazar Ayşe Alagöz ise, “Oyun, günümüzde Bursa’nın göç almış hayali “Giren Çıkmaz Mahallesi’nde geçiyor. Birbirinden farklı karakterlerden oluşan mahalleli arasında yaşananlarla birlikte, insan sevgisi ile yoğrulan birlik duygusunu da aktarmak istedim. Oyunda yaşamın her alanında ‘sanata evet’ diyerek, müziğin hayatımızdaki vazgeçilmez; iyileştirici ve birleştirici yönünü de vurguluyoruz,” dedi. Bilim ve bilgiye hızlı erişimde teknolojinin amaç haline getirildiğinde günlük hayatımızın tehditlerinden biri olduğuna da dikkat çeken Alagöz, oyunda hayat bulan karakterlerin dijital bağımlılığa da dikkat çektiğini belirtti.

OYUN TARİHLERİ

8 Mayıs Nazım Hikmet Kültür Evi

10-11 Mayıs’ta Uğur Mumcu Sahnesi

12 Mayıs Podyum Sanat Mahal

SAAT: 20.30 (İki perde)

Bilet satış irtibat: 0530 918 24 20

KÜNYE

MÜZİKLİ MİRAS

Proje Adı: “Gelecekteki Hekimini Destekle”

Yazan: Ayşe Alagöz

Yöneten: Yaşar Can Bağatırlar

Oyuncu Yönetmeni: Özlem Özkoşar

Proje Koordinatörü: Sibel Bağcı Uzun

Müzik Tasarım: Tolga Ataç - Arda İrman

Kostüm: Aslıhan Pekün

Dekor: Halil Beysir

Aksesuar: İlknur Gürel

Afiş Tasarım: Arda İrman

Oyuncular:

Ayşe Alagöz

Ayşe Hande Özemre Gençosman

Esra Akdeniz Mütevelli

Arda İrman

Sibel Bağcı Uzun

Ece Köksal Uyanıklar

Dr.Özlem Kaya

Dr.Enis Egel

Özkan İrman

Alpaslan Aşan

Dr.Şule Aydın

Selin İrman

Dr.İlknur Gürel

Aslı Âdemoğlu

Tolga Ataç

Editör: Seren Bülbül