CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı aday Kemal Kılıçdaroğlu ile Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Memleket Partisi Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

İnce, Kılıçdaroğlu'nu parti genel merkezinin önünde karşıladı. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından iki liderin açıklama yapması bekleniyor.

KILIÇDAROĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Görüşme sonrası CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Sayın genel başkana yürekten teşekkür ederim. Doğal olarak başta deprem bölgesi olmak üzere Türkiye’de birçok sorun ile ilgili görüştük. Ve bu konuda biz bir kanun teklifi hazırlıyoruz deprem bölgesiyle ilgili olarak. Deprem bölgesindeki sorunları gidermek ve bölgeden ayrılanların tekrar bölgeye dönmesini sağlayacak bir kanun teklifini meclise sunacağız. Halil İbrahim Sofrasını büyütmeye çalışıyoruz, birlikte olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız sorunlar, bireysel sorunların çok ötesinde Türkiye’nin sorunları. Ben ne kadar duyarlıysam Sayın İnce’de o kadar duyarlı. Bizi kabul ettiği için tekrar genel başkana ve arkadaşlarına teşekkür ederim.” dedi.

Muharrem İnce de görüşme sonrası şu ifadeleri kullandı;

*Değerli arkadaşlar, bizler Memleket Partisi olarak ittifaklar olarak ilke etrafında olmalıdır. Biz bir Atatürk’ü tartıştırmayız, iki teröre karşı mesafeliyiz.

İttifaktan ayrılan İYİ Parti yerel seçimde hangi politikayı izleyecek? İttifaktan ayrılan İYİ Parti yerel seçimde hangi politikayı izleyecek?

*Biz kadın hakları konusunda kararlıyız. Biz Türkiye’de yine mültecilerin gönderilmesi üzerine çok kararlıyız.

*Bizim ilkelerimiz bunlar, duruşumuz bunlar. İlkeler etrafında memleketi ayağa kaldırabiliriz. Yine inandığımız bir şey var Erdoğan gitmelidir.

*Ortak aklı temsil etmemektedir, kibirlidir. Akla inanmamaktadır, hukuka inanmamaktadır. Bu konuda her tür görüşümüzü açık ve net biçimde ifade ediyoruz. Sayın Genel Başkanı’na ve arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

ADAYLIKTAN ÇEKİLECEK Mİ?

Adaylıktan çekilecek misiniz sorusuna İnce, “Hayır öyle bir şey demedim. Biz Köroğlu gibi döne döne vuruşmaya devam edeceğiz” dedi.