Kılıçdaroğlu: Mal varlığımı bütün Türkiye'ye göstereceğim Kılıçdaroğlu: Mal varlığımı bütün Türkiye'ye göstereceğim

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ı yıkan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerde Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin 15 saat sonra arama kurtarma çalışmalarına katılmasına tepkiler sürüyor.  

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına konuk oldu. 

Deprem sürecinde yaşananları değerlendiren İnce, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin depremden 15 saat sonra 3.500 personelle arama kurtarma çalışmalarına katılmasını "Beceriksizlik" olarak nitelendirdi. Mehmetçiğin canla başla yardım etmek için beklediğini dile getiren İnce, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar için "Beceriksiz Hulusi Akar tam yüce divanlık bir adam. Bu ülkede yüce divana kim gitmeli derseniz birinci sırada Hulusi Akar gitmeli" dedi.

Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına konuk olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremde ilan edilen can kayıplarına inanmadığını belirterek, "En az 100 bin" dedi. 

İnce Cüneyt Özdemir'e yaptığı açıklamasında, "Açıklanan 44 bin can kaybı sayısına inanmıyorum en az 100 bin. Beceriksizliğe tepki gösteriyorlar. TTB bir şey deyince TTB'yi kapatın, stadyumda bir şey denince stadyumu kapatın. Başındaki kişiyi (TTB) onaylamıyorum ama bir kişi yüzünden kurumlar mı kapatılır?" dedi.