Bursa’da Turhan Tayan Anadolu lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 50’yi aşkın eserin sergilendiği resim sergisi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Öğrencilerin akrilik boya, suluboya ve serbest çalışmalardan oluşan sergiye ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Küt film sahnelerinden oluşan sergi 9-10-11-12 Mayıs tarihlerinde Korupark’ta sanatseverleri bekliyor.

Başkan Aydın hizmetlere hızlı başladı Başkan Aydın hizmetlere hızlı başladı

Sergiyle ilgili bilgiler veren Resim Öğretmeni Neşe Aydın, “Turhan Tayan Anadolu Lisesi Görsel sanatlar dersi dışında yapılan bir resim sergimiz. Suluboya ve akrilik boya ile çalışılmış Küt film sahnelerinden oluşan sergimiz. Yağlı boya ve serbest çalışmalardan da oluşuyor. 50’yi aşkın resmimiz bulunuyor. 9-10-11-12 Mayıs tarihlerinde Korupark’ta sergimiz ziyarete açıktır. Tüm sanatseverleri bekliyoruz” dedi.

Resim Öğretmeni Gülçin Övet ise, “Yıl boyunca çocuklar atölyemizde büyük bir keyif ile çalıştılar. Emek verdiler ve başka derslerden izin alıp geldiler. Müzik eşliğinde çok güzel çalışmalar ortaya çıkardılar. Açılışımız çok güzel oldu. Tüm sanatseverleri sergimize bekliyoruz” diye konuştu.

Editör: Seren Ümit