AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, seçim çalışmalarına Eyüpsultan’da başladı.

Sabah saat 06.30’da Eyüpsultan Meydanı’na gelen Murat Kurum, sabah namazını Eyüpsultan Camii’nde kıldı. Kurum daha sonra Eyüpsultan Türbesi’nde dua etti.

İkinci el araç alırken bu 5 maddeye dikkat! İkinci el araç alırken bu 5 maddeye dikkat!

Sabah namazının ardından vatandaşlara çorba dağıtan Kurum, bu sırada, "Dualarla başlayacağız dualarla bitireceğiz. Her zaman milletin yanında olacağız. Hep milletimizin biz zor gününde yanında olduk. Yine İstanbulluların bize ihtiyaç duyduğu her anda yanlarında olacağız." dedi.

fdfd.jpg

'AYLARDIR SAHA ARAŞTIRMALARI YAPIYORUZ'

İstanbullularla el ele kol kola birlikte yürümeye devam edeceğiz diyen Kurum, "Bizi hep sokakta göreceksiniz, iş yaparken, çalışırken göreceksiniz. Ulaşım çilesini bitirirken göreceksiniz. Deprem riskini ortadan kaldırırken göreceksiniz. Aylardır çalışmalar, saha araştırmaları yapıyoruz" dedi.

Deprem bölgesinde yapılan çalışmaların ardından İstanbul’da sürecin nasıl işleyeceğine yönelik bir soru üzerine Kurum, "Takip ettik not aldık. Uzman arkadaşlarla süreci değerlendirdik. Ulaşım, deprem riski, kentsel dönüşüm sosyal donatı eksiği, yeşil alan eksiğinin giderilmesiyle ilgili çalışmalar yapacağız." şeklinde konuştu.

'İSTANBUL İÇİN ACİL EYLEM PLANI'

Kurum, "İstanbul’un kaybolan bu 5 yılını çok çalışarak çok üreterek hızlı bir şekilde acil eylem planlarını da ortaya koymak suretiyle yürüteceğiz. Önümüzdeki süreçte proje tanıtımlarımız olacak. " dedi.

Daha sonra partililerle birlikte fotoğraf çekilen Murat Kurum, basın mensuplarına simit dağıttı. Eyüpsultan esnafını da ziyaret eden Kurum, daha sonra alandan ayrıldı.

Editör: Harun2 Kot