Vefat eden sanatçının, Devlet Sanatçısı Nesrin Sipahi değil, Türk sanat müziği sanatçısı Nesrin Ersipahi olduğu öğrenildi. Ses sanatçısı ve magazin yazarı Onur Akay, Instagram adresinden konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Akay, "Dün vefat eden sanatçımız, Türk sanat müziğinin büyük sanatçılarından Devlet Sanatçısı Nesrin Sipahi değil, Türk sanat müziği sanatçısı Nesrin Ersipahi'dir. Vefat eden Nesrin Hanım'ın da asıl adı Nesrin Sipahi'dir ve sahnelere ilk çıktığında "İkinci Nesrin Sipahi" olarak anılmıştır. Ancak karışıklıklar nedeni ile daha sonra sahne adını Nesrin Ersipahi apmıştır. Ben yazımda bunu belirtmiştim ama isimlerin yakın olmasından dolayı, maalesef ki vefatında da editör arkadaşlarımız bir karışıklık yaşamış. Nesrin Sipahi'ye sağlıklı uzun ömürler, bu mübarek günlerde kaybettiğimiz Nesrin Ersipahi'ye de Allah'tan rahmet dilerim" dedi.

Onur Akay, karışıklık yaşanan yazısında ise şu ifadeleri kullanmış:

Erdoğan: Parlamenter sisteme dönüş yok Erdoğan: Parlamenter sisteme dönüş yok

"Türk sanat müziği sanatçısı Nesrin Ersipahi'yi, ani gelişen bir rahatsızlık sonucu maalesef dün 15 Mart 2024 Cuma sabahı kaybettik. Cenazesi bugün 16 Mart 2024 Cumartesi günü, Ankara Karşıyaka Mezarlığı Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verilecektir. Soyadı Sipahi olan ve ilk müzik derslerini aldığı babası Ekrem Sipahi, Türk sanat müziğinin en güçlü bayan seslerinden Nesrin Sipahi'yi çok seviyormuş ve ona benzesin diye adını Nesrin koymuş. Profesyonel müzik yaşamının ilk yıllarında, İkinci Nesrin Sipahi olarak tanınan sanatçı, daha sonra yaşanan karışıklıklardan dolayı soyadına Er ekleyerek sahne adını Nesrin Ersipahi yapmış. Mekânı cennet olsun inşallah."

Editör: Özge Solak