TBMM Şeref Merdivenlerinde 13., 15., 16. Dönem Milletvekili Nilüfer Gürsoy için cenaze töreni düzenlendi. Törene, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, milletvekilleri ve yakınları katıldı.

İki ilde orman yangını İki ilde orman yangını

Törende saygı duruşunda bulunuldu ve dua okundu. Gürsoy’un cenazesi Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

NİLÜFER GÜRSOY KİMDİR? 

Türkiye’nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar ile Reşide Bayar’ın kızı Dr. Nilüfer Gürsoy, 1921 yılında Bursa’da dünyaya geldi.

Demokrat Parti Kütahya eski Milletvekili Dr. Ahmet İhsan Gürsoy’un eşi olan Dr. Nilüfer Gürsoy, Adalet Partisinden 13. Dönem Bursa, 15. ve 16. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi.
Aynı zamanda Celal Bayar Vakfı Başkanlığı görevini de yürüten Dr. Gürsoy, İstanbul’daki evinde 103 yaşında yaşamını yitirdi.

Dr. Gürsoy için dün ikindi namazını müteakip İstanbul Erenköy Galip Paşa Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Dr. Nilüfer Gürsoy, Cebeci Asri Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

Editör: Zehra Ceviziş