Eyüpsultan'da 1 Mart 2024 tarihinde meydana gelen kazada bir kişinin ölümü ve birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olan 17 yaşındaki T.C. ve annesi Eylem Tok hala teslim olmadı.

asssaaaaa.jpg

Kazanın ardından Eylem Tok, oğlunu olay yerinden kaçırarak Amerika'ya götürmüştü. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Eylem Tok hakkında "suçluyu kayırma" T.C. hakkında ise "bir kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmak" suçundan tutuklama kararı çıkarılmıştı.

Şüphelilerin ABD'ye kaçtığı ve iade taleplerinin yapıldığı açıklanmıştı. Kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci'nin babası Özer Aci, karşı tarafın dolaylı olarak maddi ve manevi destek teklif ettiğini, ancak gelmek için herhangi bir girişimde bulunmadıklarını açıkladı. Aci "Anne ile çocuk gelir teslim olur, sonra taziyeye gelsinler" ifadelerini kullandı.

Müşteki ailenin avukatı Hacı Orhan da öncelikle kişilerin teslim olup yargılanmaları gerektiğini vurguladı. Orhan "bu yargılama olmadan taziyeye gelmelerinin doğru olmayacağını" söyledi. Olayın ihmal sonucu ölüme sebebiyet vermek olduğunu ve bu şekilde konuşulmaması gerektiğini belirten Orhan, babanın ifadesinin alınması gerektiğini ve dahil varsa tedbir kararı uygulanması gerektiğini ifade etti.

Uraloğlu’ndan Bursa’ya yeni otoyol müjdesi Uraloğlu’ndan Bursa’ya yeni otoyol müjdesi

Orhan, kayırma noktasında anne ve babanın cezasızlık halinin söz konusu olduğunu, ancak burada ihmal sonucu adam öldürmeden bahsedildiğini söyledi. Eylem Tok'un telefonları toplama talimatı verdiğini düşündüklerini dile getiren Orhan, olay yerinde bulunan diğer çocuklarla yakınlığı olmadığını, bu nedenle cezasızlık sebebinin geçerli olabileceğini söyledi. Orhan, bir telefonun hala kayıp oluğunu da sözlerine ekledi.

Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

olumlu-kaza-sonrasi-oglunu-yurtd-3-d9mm.jpg

Editör: Özge Solak