Türk düşünce hayatının en önemli isimlerinden yazar, hukukçu ve mutasavvıf ve İstanbul Karagümrük'teki Pir Nurettin Cerrahi Tekkesi'nin son postnişini olarak bilinen Ömer Tuğrul Ömer Tuğrul İnançer, 83 yaşında yaşamını yitirdi.

Mersin Tece Polisevi'ne terör saldırısı! Acı haber geldi: Şehidimiz var... Mersin Tece Polisevi'ne terör saldırısı! Acı haber geldi: Şehidimiz var...

Örnek hayatı, kitapları, televizyonlardaki etkili konuşmalarının yanı sıra gazete ve dergilerde yayınlanmış çok önemli röportajlarıyla halkın teveccühünü kazanan, insanların düşünce dünyasına öncülük eden mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer, Hakk'a yürüdü.

İstanbul Karagümrük’teki Pir Nurettin Cerrahi Tekkesi'nin de son postnişini olan Ömer Tuğrul İnançer’in cenazesi yarın Fatih Camii’nde kılınacak.

SİYASETÇİLERDEN TAZİYE MESAJLARI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Güzel insan ÖmerTuğrulİnançer beyefendi rahmet-i Rahman’a kavuştu. Rabbinin sevgili bir kulu, ebediyet yurdunun bir eri olarak yaşadı. İman, ahlak, erdem, şefkat, merhamet ve güzellik yoluna adanmış bir ömür... Cemali de güzeldi, celali de.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Âlem-i Cemâl'e göç eden, günümüzün tasavvuf bilgelerinden, gönül, fikir ve kültür insanı Ömer Tuğrul İnançer’e Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Mekânı cennet, makamı âlî olsun.