Osmangazi Belediye Meclisi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı Başkan Erkan Aydın başkanlığında düzenlendi.

Konuşmasında ilk olarak Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen EURO 2024 Avrupa Şampiyonası'nda A Milli Takımımızın tarihi bir başarıya imza atarak çeyrek finale yükselmesine değinen Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, "Gerçekten beklentilerin üzerinde bir maç yaptılar. Galibiyetle devam edeceklerine inanıyoruz” dedi. 

Başkan Aydın, son dönemde yapılan çalışmaları da anlattı. Nasrettin Hoca Parkı'nın açılışı, OSMEK Gurur Sergisi ve spor eğitimleriyle halkın hizmetine sundukları projelere hatırlatan Aydın, geçtiğimiz ay Halk Lokantası'nı da hayata geçirdiklerini belirtti. 

“OSMANGAZİ’DE HEDEF SOKAK HAYVANI POPÜLASYONUNU KONTROL ALTINA ALMAK”

Kurban Bayramı'nda 23 noktada kurban pazarı kurduklarını ve halkın memnuniyetini artırmak için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Erkan Aydın, Veterinerlik Fakültesi ile sokak hayvanlarının kısırlaştırılması yönünde bir protokol imzaladıklarını da vurguladı. 

“YANGINA İLK ULAŞAN EKİPLERDEN BİRİYDİK”

Ayrıca, belediye personeline alanında uzman hocalar tarafından eğitimler verildiğini de belirten Erkan Aydın, okulların tatil olmasıyla çocukların karne heyecanına ortak olduklarını söyledi. Yaz aylarının büyük gündemi olan yangınlara da dikkat çeken Başkan Aydın, Uludağ Üniversitesi yakınlarında çıkan yangına ilk müdahale eden ekiplerden biri olduklarını kaydetti.

Kayapa OSB'den örnek organizasyon Kayapa OSB'den örnek organizasyon

GRUP SÖZCÜLERİ DE KONUŞTU 

Toplantıda grubu bulunan partilerin sözcüleri de gündeme dair değerlendirmeler de bulundu.

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ 

Partilerin sözcülerinin konuşmalarının ardından ise komisyonlardan gelen 43 gündem maddesi görüşüldü.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ’NDE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİK EĞİTİMİ 

Toplantının ilk gündem maddesi olarak, Aile, Kadın ve Çocuk Komisyonu'nun raporu oy birliğiyle kabul edildi. Bu rapor, Osmangazi Belediye personeline toplumsal cinsiyet eşitliği hakkında eğitim verilmesini öngörüyor.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TERCİH REHBERLİĞİ HİZMETİ

Eğitim, Bilim ve Teknoloji Komisyonu'nun raporu da oy birliğiyle kabul edildi. Bu rapora göre, üniversiteye hazırlanan öğrencilere belirli dönemlerde tercih edecekleri bölümler hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla tercih rehberliği hizmeti verilecek.

Editör: Seren Ümit