İstanbul'da bir özel hastanede yaşanan skandalın cep telefonuna çekilen görüntüleri sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Sosyal medyada Türkiye gündemine ilk sıraya oturan videoda hasta kadının sağlık çalışanları ile yaşadığı muamele tepkilere neden oldu.

  İstanbul Ataşehir’de bulunan bir özel hastanede personelin, yoğun bakımda yatan yaşlı kadınla yaptıkları gayri ahlaki konuşma ve 'böbreğini alacağız' diyerek kadının yüzüne para saçmaları, cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay, geçen yıl İstanbul Anadolu yakasındaki Özel Bayındır Hastanesi'nde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, yoğun bakımda yatmakta olan yaşlı bir kadını hastane personeli korkutarak üzerine para saçtı. Yaşanan o anlar ise personel tarafından cep telefonu kamerası ile saniye saniye kaydedildi. Hastane personelinin yaşlı kadınla yaptıkları gayri ahlaki diyalog da pes dedirtti.

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'li mevkidaşı ile görüştü Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'li mevkidaşı ile görüştü

Görüntülerde personelin yaşlı kadını, "2 milyon dolar olarak bırakıyorum. Yarın 4 milyon dolarak alacağım. Al paralar, paralar. Bu paraları sana niye veriyorum, biliyor musun? Çünkü senin sağ böbreğini alacağım. Bu paralar sağ böbreğinin karşılığı! Al hadi ameliyata başlıyoruz. Makası getir? Nermin senin ameliyat ediyorlar" diyerek korkuttukları ve üzerlerine para saçtıkları görüldü.

Öte yandan hastaneden alınan ilk bilgilerde, olaya karışan 2 personelin iş akdine son verildiği, adli sürecin devam ettiği öğrenildi. (İHA)

Bayındır Sağlık Grubu’ndan açıklama

Hastaneden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Sosyal medyada bugün yayınlanan ve kabul edilmesi hiçbir surette mümkün olmayan görüntülerden ve bu müessif hadiseden dolayı derin bir üzüntü içerisindeyiz. 31 Ocak 2022 tarihinde İstanbul İçerenköy’deki hastanemizde eski bir çalışanımızca çekildiği belirtilen çeşitli görüntü ve ses kayıtları bulunduğu, kendisi tarafından hastane yönetimimize şifai olarak  ihbar edilmiştir. Söz konusu bildirim üzerine haklarında ihbar ve ithamda bulunulan şahıslar hemen beş zaman Olarak soruşturmanın selameti açısından görevden el çektirilmiş, kendileri hastaneden uzaklaştırılmış gerekli soruşturma tıbbi etik ve disiplin kurumları tarafından titizlikle ve çok yönlü olarak yürütülmüştür. Hastanemizde görüntü ve ses kayıtları ile ihbarda bulunan ve elinde başka kayıtlar bulunduğunu da iddia eden kişiden soruşturmadan değerlendirmek ve personele ilişkin suç duyurusunda bulunmak üzere tüm kayıtlar talep edilmiş ancak talebimiz kabul görmemiştir. Soruşturmanın tamamlanması akabinde disiplin kurulumuzun kararıyla i̇lgililerin iş akitleri 24 Şubat 2022 tarihinde feshedilerek eşzamanlı olarak yetkili Cumhuriyet Savcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunulmuştur. Bayındır sağlık grubu olarak yaşanan bu son derece müessif hadiseye dair sürecin en yakın takipçisi olduğumuzu ve olacağımızı tüm kamuoyunun bilgilerini saygılarımızla sunarız."