Sincan’da dün gece etkili olan sağanak ve kuvvetli fırtına sebebiyle devrilen 10 metrelik reklam panosunun altında kalan 22 yaşındaki Ayşe Yavuz hayatını kaybetti. Yavuz’un spor salonundan çıktığı ve yağmurdan korunmak için tabelanın altına sığındığı öğrenildi. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan genç kızın cansız bedeni Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Yavuz’un Ayaş’ta ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolcuğuna uğurlanacağı belirtildi.

Olayla ilgili konuşan esnaf Bilal Yılmaz, “Dün gece bir fırtına yaşandı. Fırtınadan dolayı da reklam tabelası devrildi. Tabelanın altındaki durakta bekleyen üç kişiden ikisi dükkanımıza sağındı. Diğeri ise yaralanmıştı, kafasına cam girmiş. Bize, tabelanın altında bir kızın kaldığını söylediler. Gittiğimizde nabzı atıyordu ve bana ‘tamam’ dedi. Daha sonra can verdi. Tamamen tabelanın altında kaldığı için müdahale de edemedik. Kurtarıldıktan sonraki hali hiç iç açıcı değildi. Bacağı ters dönmüştü. Yüzü tanınacak halde değildi. Bence inanılmaz bir ihmal var burada. Tabela ilk takıldığı zaman çok önlem alınmadığını düşünüyorduk” dedi.

Ünlü iş insanı saldırıya uğradı Ünlü iş insanı saldırıya uğradı

Ankara Valisi Şahin durakta beklediği esnada üzerine pano düşerek yaşamını yitiren genç kıza ilişkin konuştu:

Panonun düşmesiyle ilgili bir yaptırım olacak mı sorusuna ilişkin Şahin, “Evet, tabi arkadaşlarımız orada bakıyorlar. Teknik incelemelerini yapıyorlar. Acaba panoda mı bir teknik eksiklik var, yani bağlantılarında falan. Yoksa tabii nedenlerle mi? Onu arkadaşlarımız, savcılarımızın talimatları altında incelemeye devam ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Editör: Seren Ümit