Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder Bursaspor'daki olağanüstü kongre süreciyle ilgili ilgili açıklamada bulundu.

Arnavutköy Belediyespor-Bursaspor maçı hangi kanalda? Canlı izleme linki... Arnavutköy Belediyespor-Bursaspor maçı hangi kanalda? Canlı izleme linki...

Sakder, “Kulübümüzün 22.10.2022 ve 30.10.2022 tarihinde yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul toplantısının, başvuru süresi içerisinde aday çıkmaması sebebiyle kulübümüz tüzüğünün 18. maddesi ve dernekler yönetmeliğinin 14/2. maddesi sebebiyle altı ay içerisinde yönetim kurulumuzun belirleyeceği ileri bir tarihe ertelendiğini duyuruyorum. Aday olmak isteyen kim varsa biz ona her türlü desteği vermeye hazırız. Bizim ayrıca divan olarak bir çalışmamız var. Kısmet olursa Furkan Bey'le tekrar bir görüşeceğiz. Perşembe günü yapılacak Divan Kurulu toplantısından evvel kendisiyle bir görüşme yapmak istiyoruz. Bu görüşmede divan olarak mevcut şu anki borç durumu, gider tablosu, her türlü bilgiyi aldıktan sonra bunu divanda da gündeme getireceğiz. Arkasından sivil toplum örgütleriyle hep beraber bir araya gelip artık bu konuyu daha ciddi bir şekilde ortaya koymamız gerekiyor. Ben altı ay yedi ay oluyor tahmin ediyorum, karamsar bir tablo çizmiştim. Aynı tabloyu bir daha çiziyorum. Artık belli bir değişikliklerin yapılmasında fayda var. Biz bu gelir gider tablosunu koyduktan sonra ne olur ne biter diye tam teşekkülü bir çalışma yaparak bütün Bursaspor'un kamuoyunun önüne getireceğiz. Gündem halinde bunu ortaya sunacağız. Amacımız gayemiz Bursaspor. Divan yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte bizim tek amacımız, gayemiz bu. Başka bir düşünce içerisinde değiliz. Olamayız da. Tüm sivil toplum örgütleri de bu iyi niyetleri içerisinde olduktan sonra da hep beraber iyi bir şekilde yapmak arzusundayız. Gerçekleri ortaya koymak zorundayız. Artık bu Bursaspor'un başka yapacak herhangi bir alternatifi yok.” dedi.