Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) ev sahipliğinde, Allianz Teknik ve Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi iş birliğiyle ‘Güvenli yapılar, bilinçli toplum, sürdürülebilir gelecek’ başlıklı seminer düzenlendi. Açılış konuşmasını Allianz Türkiye Risk Mühendisliği ve Allianz Teknik Direktörü Dr. Ceyhun Eren’in yaptığı etkinlikte, DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, Ekonomi Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar ve ALB Yatırım Danışmanlığı Baş Ekonomisti, BUÜ Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Filiz Eryılmaz da yer aldı. Katılımcılar, sanayicilerin güvenli yapılar ve sürdürülebilir üretim süreçleri hakkında bilgi edinerek, interaktif bir panelde sorularını yöneltti.

ÇEVİKEL: MARAŞ DEPREMİNDEN EN AZ HASARLA OSB’LER ÇIKTI

MSB kaynakları duyurdu: F-16’da imzalar atıldı MSB kaynakları duyurdu: F-16’da imzalar atıldı

Sanayicileri güvenli ve sürdürülebilir bir geleceğe taşıma hedefiyle bir araya geldiklerini belirten DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “Deprem, Türkiye’nin en sık rastlanan ve en büyük tehditlerinden biri olarak kabul ediliyor. 6 Şubat’ta yaşadığımız asrın felaketi, yalnızca binalarımızın değil, fabrikalarımızın da güvenli olmasının ne kadar hayati derecede öneme sahip olduğunu acı bir şekilde hatırlattı.” dedi.

Yaşam alanlarımız başta olmak üzere sanayi tesislerinde de güvenli ve sağlam yapılar inşa etmenin ve altyapılar oluşturmanın üretim süreçlerinin sürdürülebilirliği ve çalışanların güvenliği açısından vazgeçilmez olduğunu vurgulayan Çevikel, “Kahramanmaraş depreminden en az hasarla çıkan organize sanayi bölgeleri (OSB) oldu. Diğer taraftan, özellikle organize sanayi bölgeleri dışında bulunan sanayi tesislerinde meydana gelen hasarlar daha da dikkat çekicidir. Bu tesislerdeki yapısal zayıflıklar ve altyapı eksiklikleri, OSB’lere kıyasla daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmıştır. Bu nedenle, organize sanayi bölgesi dışında yer alan sanayi tesislerimizin planlı ve sağlam üretim bölgelerine taşınması Bursa gibi deprem kuşağında yer alan üretim merkezleri açısından hayati bir öncelik taşımaktadır.” dedi.

Sanayiciler güvenli gelecek için toplandı

Editör: Gülsüm Balı