İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözleriyle halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçundan gözaltına alınan şarkıcı Gülşen adliyeye sevk edildi. Şarkıcı Gülşen, tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Gülşen sevk edildiği mahkemede tutuklandı.

İmam hatip liseleriyle ilgili sözleri üzerine hakkında soruşturma başlatılan şarkıcı Gülşen'in gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Gülşen'in sahnede imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı TCK 216. Madde kapsamında resen soruşturma başlatıldı.

Savcılıkça dün yapılan açıklamada, Gülşen'in kolluk görevlilerince mevcutlu olarak hazır edilmesi talimatı verildiği belirtildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Talimatın ardından Gülşen, Beşiktaş'taki evinde gözaltına alındı. Gülşen'in ifadesi alınmak üzere adliyeye götürüldüğü kaydedildi.

TUTUKLANMASI TALEP EDİLDİ

Şarkıcı Gülşen, tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

OZAN ÇOLAKOĞLU EMNİYETTEN AYRILDI

Gülşen'in eşi yapımcı Ozan Çolakoğlu gözaltında olan eşini görmek için İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. Bir süre burada kalan Ozan Çolakoğlu ayrıldı. Basın mensuplarının sorularına ise cevap vermedi.

Gülşen'e istenen ceza belli oldu! Gülşen'e istenen ceza belli oldu!

ÖZÜR MESAJI PAYLAŞTI

Şarkıcı Gülşen imam hatip liseleriyle ilgili sözlerinin tepki toplaması sonrası bir özür mesajı paylaştı. Paylaşımında "Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmaya hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayımlanmıştır. Sözlerim ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım, bulacağım..." ifadelerine yer verdi.