• ŞEKERİ BIRAKTIKTAN SONRAKİ İLK BİR SAAT

  Rafine şekeri hayatınızdan çıkardığınız ilk bir saat içerisinde etkilerini yavaş yavaş hissetmeye başlayabilirsiniz. Doktor David Wolfe’a göre birkaç saat sonra canınız şekerli yiyecekler isteyebilir, çünkü şeker bağımlılık yapıcı özelliğe sahip. Beynin ödül merkezinde bir uyuşturucu gibi dopamin etkisi yaratan şeker, günlük olarak kan şekeriniz düştüğünde terleme, titreme, sinirlilik, açlık ve üzüntü gibi etkiler gösterebilir.

  Bu gibi semptomlar yaşandığında lifli sebze ve meyveler ile beraber protein kaynaklı besinler tüketilebilir.

  Sağlıklı ve iyi yaşam için 7 öneri Sağlıklı ve iyi yaşam için 7 öneri
  30 gün boyunca şekeri bırakırsanız vücudunuzda gerçekleşecek 5 inanılmaz etki!Şekeri tüketmezseniz ne olur? ŞEKERİ BIRAKTIKRAN BİR GÜN SONRA

  Şekeri bıraktıktan sonraki ilk gün en zorlanılan günlerden birisi. Gottfried bu süreçle ilgili “Baş ağrısı ve enerjide düşüş gibi bir takım belirtiler görülebilir” diyor. Fakat bu durum aslında vücudun kendisini iyileştirmeye çalıştırdığını gösteriyor.

 • BİR HAFTA SONRA

  İyileşme süreci asıl etkisini ilk bir haftadan sonra gösterir. Vücut şeker alamadığı için insülin seviyesinde değişim yaşar ve kendini iyileştirmeye başlar. Gottfried’e göre vücutta ilk 72 saat içerisindeki insülin seviyesi stabil kalırsa vücudunuzda yağ depolamada yer alan diğer hormonlar da normal seviyelere gelmeye başlar. Ayrıca ciltte iyileşmeler ve daha az şişkinlikler görülür.

  ŞEKERİ BIRAKTIKTAN BİR AY SONRA

  Şekersiz geçirilen bir aylık süreç için Wolfe “Bu noktada şekerin size neler yaptığını, neden sadece kilo alımına ve mantar enfeksiyonlarına yol açmadığını ve aynı zamanda bir bağımlılık olduğunu kesin bir şekilde göreceksiniz” diyor.

  Bu süreçte psikolojik olarak kendinizi çok daha iyi, enerjik hissedecek, kilo verecek ve sağlığınızın giderek daha iyiye yöneldiğini fark edeceksiniz.

 • ALTI AY SONRA

  Wolfe şekersiz geçirilen altı aylık süreç için “Şeker tüketmeye o kadar uzak olacaksınız ki, sadece onu istememekle kalmayacak aynı zamanda ona bakmakta bile zorlanacaksınız” diyor. Kan şekeri seviyeniz normale gelecek ve bel çevrenizde ciddi bir incelme fark edebilirsiniz.

  Erken yaşlanma, diyabet ve kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskini en aza indirmiş olacaksınız.

  30 gün boyunca şekeri bırakırsanız vücudunuzda gerçekleşecek 5 inanılmaz etki!Şekeri tüketmezseniz ne olur?

  ŞEKERSİZ BİRİNCİ YIL

  Bir yıl boyunca rafine şeker tüketmemek, cildinizde akne, tahriş ve çizgilenmelerde ciddi bir azalma olduğunu gösterecek. Diyabet, kalp krizi ve felç gibi hastalıkların riskinde ciddi bir azalma yaşayacaksınız. Ayrıca enerjiniz daha yüksek olacak ve psikolojik olarak daha mutlu hissedeceksiniz.

  30 gün boyunca şekeri bırakırsanız vücudunuzda gerçekleşecek 5 inanılmaz etki!Şekeri tüketmezseniz ne olur? ENERJİNİZ ARTACAK

  Genellikle halsiz hissedilince kan şekerinin düştüğü sanılarak, şekerli yiyeceklere yönelinir ancak şekeri hayatınızdan çıkarmayı başarabilirseniz, öğleden sonra gelen uyku çökme hissi sizi yavaş yavaş bırakacaktır.

  KİLONUZ SABİTLENİR VE BAĞIRSAK SİSTEMİNİZ DÜZELİR

  Şeker tüketmek, kalori demektir. Meyveler bu durumun dışarısında kalır. Şekeri hayatınızdan çıkardığınızda daha rahat kilo verdiğinizi fark edeceksiniz.

  Ayrıca şekeri bıraktığınızda bağırsaklarınızın şekeri sindirmek için sarf ettiği ekstra çaba ve yapısal değişikliğe son vermiş olursunuz. Kısaca bağırsak sisteminiz gözle görülür derecede düzene girer.

  30 gün boyunca şekeri bırakırsanız vücudunuzda gerçekleşecek 5 inanılmaz etki!Şekeri tüketmezseniz ne olur?

  CİLDİNİZ DAHA SAĞLIKLI GÖRÜNÜR

  Şekeri hayatından çıkaran insanların ciltleri daha canlı ve sağlıklı görünür. Şeker akne ve kırışıklıkların oluşmasını tetikler.