Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Nevzat Demir Tesislerinde gerçekleşen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş'in açıklamaları şu şekilde: 

Premier Lig'den Beşiktaş'a! Transfer için Jose Mourinho da devrede Premier Lig'den Beşiktaş'a! Transfer için Jose Mourinho da devrede

"Ülke olarak zor dönemler yaşıyoruz. Ayakta kalmak, birlikte olmak, huzurlu olmak kolay bir şey değil. Hepimiz zor şeyler yaşıyoruz. Bunu aşacağız, inşallah baharla birlikte güzel günler gelir. Deprem çok büyük bir felaketti. Çok sayıda insanımızı kaybettik. Hayat bize bir ders verdi, bedeli de ağır oldu. Orada takılıp kalırsak, devam eden hayatımızda hiçbir şey yapamayız. Hayat başlıyor ve bitiyor. Aldığımız nefes bile bizim değil. Alıyoruz ve geri veriyoruz."

'ÖNEMLİ OLAN BEŞİKTAŞ'

"Asaletli, cesaretli ve maharetli bir takım olmak için uğraşıyoruz. Beşiktaş olarak hedeflediğimiz yerde değiliz. Son üç maç hayal kırıklığı oldu. Başka bir hoca ile başlandı, benimle devam edildi, yarın başka bir şey de olabilir. Kadro için de aynı şey geçerli. Önemli olan Beşiktaş."

'ENDİŞELİYİM,TEDİRGİNİM'

"Alınan oyuncuların kötü olduğunu düşünmüyorum, ama takımı taşıyabilecek seviyeye geldik mi? Oyuncuları ya da yönetimi suçlamak için söylemiyorum. Bazen bir parça uyumlu gibi görünür ama olmaz. Endişeliyim, tedirginim ama düzelteceğimize inanıyorum."

'GİTME DURUMU VARDI'

"Beşiktaş olarak hedeflediğimiz yerde değiliz. Son üç maç hayal kırıklığı oldu. Saiss'in gitme durumu vardı yerine 3-4 isim bakıyorduk. Son anda kaldı ama aldığımız Omar Colley de iyi bir oyuncu. Geçen seneden kalan Atiba, Josef, Rachid Ghezzal gibi bazı oyunculardan faydalanılamadı. Saiss, Dele Alli, Weghorst, Masuaku'nun direkt oynayacağı düşünülmüş. Ancak onlardan beklediğimizi alamadık."

'YİNE BİR DEĞİŞİM OLACAK'

"Rachid Ghezzal'ın hafif bir sakatlığı olmadı. Bu hafta 6 oyuncu kadroya girecek. Yine bir değişim olacak. Oyuncuların takım oyununa alışması, takımı geliştirmesini istiyorum. Takımı taşıyan oyuncularla devam edeceğiz. Oyuncuların takım oyununa alışması, takımı geliştirmesini istiyorum. Takımı taşıyan oyuncularla devam edeceğiz. Ödemeler yapıldı, aksama yok. Oyuncuların ve teknik heyetin, personelin maaş sorunu yok. Aldığımız sonuçlar başarı getirmedi. Mutsuzum, rahatsızım."

GEÇMİŞ MAÇLARIN KABUL EDİLMESİ

"Geçmiş maçların kabul edilmesi, takımların düşürülmesi, yabancı sınırı gibi kararlar ortak akılla alınmalı. Acele etmeye gerek yok, acele edilecek başka yerler var. Mesela deprem anında acele etmelisiniz ama yine de akılla ilerlemeniz gerekiyor. Başkan, fikrini söylediği için suçlandı."

'MASUAKU'NUN SAKATLIĞI VAR'

"Masuaku'nun dizinde kronik sakatlık var. Ancak aradan geçen zaman içinde iyi. Son dönemde hiçbir sakatlığını görmedim. Eyüpspor maçında çıkmak istemedi. İyi bir duruma geldi. Fiziksel sorunumuz yok. Hücuma dönük daha etkili oluyor. Soru işaretli tarafları var. Yetenekleri ve oyunculuğu tartışılmaz.

Sol ayağı çok iyi. Bazen ortaları çok kötü attı, ona yakıştırmadık. Memnun muyuz, değil miyiz? Ortalama. Ortalamanın üstüne çıkmadığı zaman onunla mı devam edeceğiz? Sol bekte dört oyuncu, hatta Necip bile var. Sene sonu Masuaku ile devam etmek mi, yeni bir oyuncu mu? Buna sonra bakacağız. Sözleşmesinde maç sayısı var, çok ihtiyaç kalırsa oynatırız."

'N'KOUDOU'DAN KARŞILIK ALAMADIM'

"Bazı oyuncuların kalması yararlı değilse gitmesine izin veririz. N'Koudou'dan karşılık alamadım. Gitmesi konuşuldu ama henüz olmadı. Yarın ne olur, bilmiyorum. Saiss de istedi ama olmadı."