Uludağ Türk İçecek AŞ. ile olan birlikteliğin sona ermesiyle ilgili konuşan Sezgin, “Muhteşem bir 4 yıl geçirdik. Başarılar elde ettik. Destekleri devam ediyor. Levent Kızıl zaten eski Bursaspor başkanı. Güzel bir birliktelikti. Bırakmak istediklerini söylediler. Pazartesi konuştuk aynı gün içinde ayrıldık. Bu sezon 9 takım çok büyük bütçelerle kuruldu. Play-Off mücadelesi epey çekişmeli olacak. Bursaspor’un olduğu yerde asla pes etmek yok.” dedi.

Yeni sponsorlukları açıklayan Sezgin, “YB Holding tüm altyapı takımlarımızın isim sponsoru oldu, Beyçelik Gestamp ise şort sponsorumuz oldu. Buradan bu hikayeye, Türk sporuna Türk basketboluna ve Bursaspor’umuza destek olup bizlere inanan Sayın Yusuf Bakgör ve Beyçelik Gestamp ailesine şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Sezgin ayrıca şu ifadeleri kullandı. “Bu yaşanılan zorlu süreçte büyük bir parantez açarak desteklerini esirgemeyen, yaşadığı şehir için Bursaspor için Türk sporu için ve dolayısıyla ülke basketbolu için bu takımın yaşaması ve mücadelesi için tüm yönetim kurulunu ve bizleri destekleyen ve cesaretlendiren, şehrin dinamiklerini bir araya getiren, olaylara siyaset üstü bakan, ve çok hızlı hareket etmemizi sağlayan Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Gökhan Dinçer’e hepinizin huzurunda büyük bir teşekkür etmek istiyorum. Kendisini siz değerli basın mensupları zaten yakından tanıyorsunuz fakat ben yaptıklarından biraz bahsetmek istiyorum. Biliyorsunuz Voleybol Süper Ligi’nde Poyraz’ın Kızları Mudanya’da Süper Lig’e çıktı. Bu hikayeyi araştırmanızı, giriş, gelişme ve sonuç kısmını öğrenmenizi sizden rica ediyorum.

Hepsi Bursamızın ve Mudanyamızın evlatları. Başka bir önemli spor olayı da şehrimiz adına Hatice Kübra İlgün’ün göğsümüzü kabarttığı ve almış olduğu olimpiyat madalyası.  Yine bu desteklerin bir ürünü. Ayrıca sadece Bursaspor Basketbol değil,  şehrimizin diğer takımı Tofaş,  Bayanlarda Uludağ Basketbol Türkiye Basketbol Ligi’nde Finalspor ve tüm altyapısı olan basketbol takımları da destekleniyor. Ben basketbol harici  diğer branşlarada bakış açısını da bildiğim için özellikle bu örnekleri vermek istiyorum. Sporu tabana yaymak bireylerin sevdiği ve zevk aldığı branşları yapabilme imkanlarını yaratmak çok önemli bir meseledir.  Olay sadece bir branşa odaklanmak değil, voleybol, futbol, basketbol, masa tenisi, atletizm, güreş, amatör branşlar ve daha nicelerini sayabileceğim bütün branşlara verdiği destekle kendim de bir spor akademisi mezunu ve bir spor yöneticisi olarak spora yapmış olduğu hizmetlerinin de altını çizmek istiyorum. Böyle değerlerin hayattayken, yaşarken, görevdeyken, yanı başımızdayken kıymetini bilmek lazım. Bunları neden mi söylüyorum? Çünkü yapılan güzel şeylerin bilinmesi kamuoyunda takdir görmesi kısaca Sezar’ın hakkının Sezar’a teslim edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bursaspor, yeni teknik menajerini açıkladı! Bursaspor, yeni teknik menajerini açıkladı!

Herkes sezon başı Bursaspor Basketbol Takımı lige nasıl başlayacak? Transferleri nasıl yapacak diye düşünürken bir akşamüstü beni aradı ve“Yarın görüşelim” dedi. Bir araya geldiğimizde “Merak etme Başkan, hep beraber elbirliğiyle bu işin üstesinden geleceğiz.” dedi. İlk olarak Ankara’ya gitti. Orada yapmış olduğu temaslardan sonra beraber gittik. Hep söylüyorum Bursaspor siyaset üstüdür. Fakat şehirde camia takımları, şehri yönetenlerin ve bizleri temsil eden makam ve mevkilerin destekleriyle bu başarılar sağlanabilir. İlk olarak Gökhan Başkan ile beraber Bursa Büyükşehir belediye başkanımız Sn. Alinur Aktaş’a gittik. Durumları aktardık, önce bizim çalışmamız ve bir değer üretmemiz gerektiğini, daha sonra şimdiye kadar olduğu gibi yine gereğini yapacağını bizlere belirtti. Akabinde Bursa milletvekilimiz, eski dönem Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ile Bursa’da bir araya geldik. Çekirge’den başlayıp Eurocup finaline kadar uzanan hikayeyi bilmesine rağmen tekrar kendisine aktardık. Çok kısa sürede bizlerin yalnız bırakılmaması konusunda şehrimizin ve Türkiyemizin göz bebeği Sanayi kuruluşlarından ve işadamlarımızdan Bursaspor ve şehrimiz adına destek isteyeceğini aktardı.” ifadelerini kullandı.