Ankara- Çankaya’da 30 Aralık 2022’de silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in saldırıya uğradığı anın görüntüleri ortaya çıktı.

SÖZCÜ TV‘nin ulaştığı görüntülerde cuma namazı çıkışı arkadaşları Selman Bozkurt ve Ahmet Keçik ile yürüyen Sinan Ateş, motosikletli kişilerin saldırısına uğruyor. Yayınlanan kamera kayıtlarında Ateş’in vurulduktan sonra yere düştüğü, daha sonra arkadaşı Keçik’in kaçan saldırganlara ateş ettiği görülüyor. 

Erdoğan'dan başsağlığı mesajı: İran'ın yanında olacağız Erdoğan'dan başsağlığı mesajı: İran'ın yanında olacağız

Suikastın tetikçisi olduğu belirtilen Eray Özyağcı ile Doğukan Çep, Tolgahan Demirbaş, Emre Yüksel ve avukat Serdar Öktem ile 3 polisin de aralarında bulunduğu tutuklu 22 kişi hakkında iddianame hazırlamıştı. Sinan Ateş'in öldürüldüğü, Selman Bozkurt'un ise hayati tehlike geçirecek şekilde yaralandığı olaya ilişkin soruşturma kapsamındaki iddianame 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

'Tasarlayarak öldürme', 'Öldürmeye teşebbüs', 'Suça azmettirme’ ve 'Suça yardım etme’ suçlarından yargılanacak sanıklar 1 Temmuz saat 09.00'da hakim karşısına çıkacak.

Editör: Seren Ümit