Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 49,50 oy, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 44,89 oy aldığı Cumhurbaşkanlığı yarışında kazanan çıkmayınca seçim ikinci tura kaldı. İlk tur seçimlerinde oyların yüzde 5.17 fazlasını alan ve 28 Mayıs'ta kimi destekleyeceği merak konusu olan ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ahmet Davutoğlu ile görüştü.

Dünyanın gözü Türkiye'de! Ankara'nın ötesinde etkileri olabilir Dünyanın gözü Türkiye'de! Ankara'nın ötesinde etkileri olabilir

Ankara’da dün akşam gerçekleşen görüşme 3 saat sürdü.

ÜSTÜN: OLUMLU BİR GÖRÜLMEYDİ

Görüşmede Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün’ün de yer aldığı öğrenildi. Üstün yaptığı açıklamada, "Kendisini ben davet ettim. Milletvekili olarak beraber çalışmıştık, güzel bir sohbet oldu. Olumlu bir görüşmeydi. Ben ümitliyim memleket için en doğru kararı verecektir" ifadelerini kullandı.

Öte yandan CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 19 Mayıs perşembe günü Sinan Oğan ile ikili bir görüşme gerçekleştirebileceği ifade ediliyor.