Son olarak ORC Araştırma "Son 4 yılın 'En Güvenilir' Büyükşehir Belediye Başkanları" ve "Son 4 yılın'En Güvenilir' 10 Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı"  anket çalışmasının sonuçlarını paylaştı. Son dönemin en çok konuşulan isimlerinden olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın sıralaması da dikkat çekti.

1. SIRADA YAVAŞ VAR

Anketin sonuçlarına göre, birinci sırada yüzde 62,8 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yer aldı. Yavaş'ı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen takip etti ve Büyükerşen yüzde 60,6 ile ikinci sıraya yerleşti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ise yüzde 59,1 ile üçüncü sırada yer aldığı görüldü.

İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA İLK SIRADA; ALPER TAŞDELEN

Öte yandan ORC Araştırma, ilçe belediye başkanlarıyla ilgili anketinin sonuçlarını da yayınladı. Anket çalışmasının sonuçlarında "Son 4 yılın (Mart 2019-2023) 'En Güvenilir' 10 Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı" listesi yer aldı.

BURSA'DAN BiR İSİM DE YER ALDI

Listede Bursa'dan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar 3. sırada yer aldı.

Sıralama şu şekilde:

İlk sırada yüzde 67,2 ile Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen olurken, Taşdelen'i yüzde 64,6 ile Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken takip etti. Üçüncü sırada yüzde 63,8 ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar yer alırken ardından yüzde 63,2 ile Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç geldi. Beşinci sırada yüzde 62,1 ile Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan olurken Özcan'ı yüzde 61,7 ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet takip etti. Yedinci sırada yüzde 61,5 ile Çiğli Belediye Başkanı Selim Utku Gümrükçü'nün olduğu görülürken hemen ardından sekizinci sırada ise yüzde 61,0 ile Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu yer aldı. Dokuzuncu sırada yüzde 60,4 ile İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş olurken onuncu sırada da yüzde 60,2 ile Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın yer aldığı görüldü.

Editör: Seren Bülbül