4 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı! 4 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı!

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün açıklaması şöyle;

Basında yer alan "Bir kadın personelin şube müdürü tarafından taciz edildiği iddiası ve haberine" ilişkin;

Olay öğrenildiği andan itibaren Valiliğimizce iddiaya dair derhal inceleme başlatılmıştır. Eş zamanlı olarak Bakanlığımızın ilgili birimine konu hakkında bilgi sunulmuş ve Bakanlık müfettişi görevlendirilmesi talep edilmiştir.

Söz konusu şube müdürü hakkında açığa alma işlemi gerçekleştirilmiş olup bugün (10.06.2024) itibarıyla Bakanlığımızca konuyla ilgili gönderilen müfettişler tarafından ilimizde gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmış bulunmaktadır.

Süreç hassasiyetle takip edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Yeliz Toy, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yaşandığı iddia edilen taciz olayına dair açıklamada bulundu.

Yeliz Toy'un açıklaması şöyle;

İYİ Kİ EĞİTİM-İŞ VAR!

Günlerdir mağdur kadın arkadaşımızı tacizci müdürle aynı işyerinde çalıştıran ve resmi bir şikayet ile tacizin belgeleri ellerinde bulunduğu halde ihtiyati tedbir kararı almayan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bugün konuyla ilgili açıklamamızdan sonra tacizci müdürü açığa almıştır.

Konunun takipçisi olduğumuzu, tacizci müdür kadar buna göz yuman, görmezden gelen, normalleştirmeye çalışan tüm MEM yöneticileri de soruşturulana kadar konuyu gündemde tutacağımızı; her gelişmeyi kamuoyuyla paylaşacağımızı ilan etmiştik.

Bizim işimiz ders vermektir: ahlaksız ahlakçılara 'ahlak' ve hukuk dersi vereceğiz! SÖZ!

Editör: Zehra Ceviziş