TEKSİDER Yönetim Kurulu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik'in de katıldığı görüşmede TEKSİDER'in çalışmalarını ve hedeflerini anlatan Nermin Ceyhan, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 1. olağan genel kurullarının ardından yönetim kurulu üyeleri ile birlikte hız kesmeden çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Tüm Türkiye'yi yasa boğan depremlerin ardından ülke genelindeki resmi kurum ve kuruluşlarla birlikte birçok sivil toplum örgütü gibi bölgede yaraların sarılmasına destek vermek amacıyla konteyner yardımı yaptıklarını ve çeşitli yardım faaliyetlerinde bulunduklarını ifade eden Başkan Ceyhan, "İnşallah yaralarımızı hep birlikte saracağız. Bizler üzerimize düşen her görevi yerine getirmeye hazırız" dedi.

TEKSİDER'in sektörün genelini temsil eden Bursa'daki ilk dernek olduğunu anlatan Başkan Ceyhan, tekstil ve konfeksiyon sektörünün iş dünyasındaki sesi olma amacıyla yola çıktıklarını belirtti. Ceyhan, firmalar arası işbirliklerini güçlendirerek, sektörlerini dış piyasalarda tanıtmayı, sektörel deneyim paylaşımı yaparak üyelerinin ve sektör temsilcilerinin günümüz üretim ve iş yapış şekillerine uyumunu sağlamayı, sektörlerinin her anlamda sorunlarını ve çözüm önerilerini gündeme getirerek, nihayete erdirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal edildi İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal edildi

Tekstil ve konfeksiyon sektörünün gelişimi adına gereken her adımı atacaklarını vurgulayan Ceyhan,

"Bu anlamda gerçekleştireceğimiz projeleri ilgili tüm resmi kurum ve kuruluşlar, üniversiteler, akademik odalar, iş dünyası  ve STK'larla işbirliği halinde hayata geçirerek, sektörümüz için geniş tabanlı bir sinerji oluşturmayı amaçlıyoruz" dedi.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise bir yandan deprem bölgesindeki afetzede vatandaşlara destek olup, normal yaşamlarına mümkün olabildiğince erken dönebilmeleri için aralıksız çalıştıklarını ifade ederek, "Diğer yandan da Bursa'mıza hak ettiği hizmetlerin verilebilmesi için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Güzel şehrimiz ve ülkemize değer katacak her çaba bizim için çok kıymetli. Bursa'mıza katkı koyacak her oluşumun, her çalışmanın yanındayız" dedi.

Bursa'nın birçok sektörde olduğu gibi tekstil ve konfeksiyon alanında da önemli bir merkez olduğunu ifade eden Alinur Aktaş, şunları söyledi:

"Yurt geneline ve yurtdışına iş yapan çok önemli firmalarımız mevcut. TEKSİDER, sektöre yeni bir vizyon kazandırıp, vites büyütmek adına önemli bir oluşum. Sektöre ve Bursa'ya değer katacak çalışmalar yapacağınıza olan inancımız tamdır. Bizler de bu yolda üzerimize düşeni yerine getirmek için her türlü işbirliğine açık olacağız."