TR Düşünce Kulübü Derneği Genel Merkezi hizmet binası İhsaniye Mahallesi'ndeki yeni adresinde düzenlenen törenle açıldı.

Açılış TR Düşünce Kulübü Derneği Genel Başkanı Ercan Yakut, AK Parti  Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Orhan Miroğlu, Eski Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İYİ Parti 27. Dönem Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi Yıldız, CHP Büyükşehir Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Mudanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Ali Molla Salih ve çok sayıda basın mensubu da katıldı. 

Bursa'da Belediye binası boşaltıldı! Bursa'da Belediye binası boşaltıldı!

'Esaret hapiste olmak değil' 

Açılış töreninde konuşan Genel Başkan Ercan Yakut, Filistin'de yaşanan insanlık dışı olaylara değinerek "Yetkililer kınamaya, derin üzüntü bildirmeye devam edecekler. İnsanlık, terbiye edicisinin zulmünden sonra, boynuna kement atılmış ve kementin ucu 3 yaşındaki çocuğun eline verilmiş dev bir esir fil gibi." dedi. 

"Esaret, hapiste olmak değil, esaret, zincirlenmek değil." ifadelerini kullanan Ercan Yakut, "Esaret; yüreğindeki güvene, kalbindeki vicdana, aklındaki teraziye, dilindeki dengeye, gönlündeki duyguya kement vurulması ve kementin divanelerin eline verilmesidir. Esaret; hakikatin ölümsüzlüğünün farkedilememesi, pırlantanın kömür terazisinde tartılarak kıymetlendirilmesidir. Esaret hakkın gücünün yok sayılması, gücün hakkına râm olunmasıdır. " ifadelerini kullandı. 

'Sivil toplum temsilcileri alan değil veren el olmalı' 

 Başkan Yakut, "Dernek çalışmalarımız geçmişte olduğu gibi yine özverili üye ve yöneticilerimizin samimi gayretleriyle devam etmektedir. Sivil toplum temsilciliğinin öncü ve fedakar olma vasfını her platformda dile getirmeye devam edeceğiz." diyerek, "Sivil toplum temsilciliklerinin alan değil veren el olduğunu bu ülkede görmek istiyoruz. Bu itibarla başta kıymetli üyelerimiz ve yöneticilerimizle büyük bir özveri ile dernek merkezimizi bu güzel mekana taşımayı başardık. " şeklinde konuştu. 

'Yeni şeyler söylemeye devam edeceğiz' 

Başkan Ercan Yakut, anayasa, kentsel dönüşüm engelliler, küresel finans oyunları, gençlerin ufkunu açmak için çalışmalar yaptıklarını ve yeni  şeyler söylemeye devam edeceklerini ifade etti.
Başkan Yakut, "100. yılını büyük bir onurla kutladığımız Cumhuriyetimize sahip çıkacak nesiller, çabalarımızla bırakacağımızz hizmetler ve eserlerde anlam bulacak, bölgemize ve tüm dünyaya örnek olabileceklerdir. Dolayısıyla hem kendimiz hem de nesillerimiz için fikri mücadeleye devam edeceğiz. " dedi. 

Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Orhan Miroğlu ise, TR Düşünce Kulübü isminin çok güzel şeyler çağrıştırdığını ve bu ünvanı almanın kolay olmadğını belirterek "Cebimizdeki tecrübeleri burada genç kuşaklara onurla aktarmak görevimiz." dedi.