Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkım yaptığı Hatay’ın Samandağ ilçesindeki 14 kilometrelik sahilde geçtiğimiz yıl bayramlarda sessizlik yaşanmıştı.

Depremle birlikte sessizliğe bürünmüştü! Türkiye'nin en uzun sahili eski günlerini aratmadı - 2

Depremin yaralarının sarılması ve bölge halkının memleketlerine dönmesiyle birlikte Kurban Bayram’ında Türkiye’nin en uzun sahili olan Samandağ sahilinde yoğunluk yaşandı.

Depremle birlikte sessizliğe bürünmüştü! Türkiye'nin en uzun sahili eski günlerini aratmadı - 3

Hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıktığı bölgede vatandaşlar, Akdeniz’in serin suyunda serinledi.

Depremle birlikte sessizliğe bürünmüştü! Türkiye'nin en uzun sahili eski günlerini aratmadı - 4

Halk plajında yaşanan yoğunluk dron ile havadan da görüntülendi. Hatay Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı’nda görevli can kurtaranlarda boğulma vakalarına karşı teyakuzda.

Denizde dalgıç kıyafetli ceset bulundu! Denizde dalgıç kıyafetli ceset bulundu!

Depremle birlikte sessizliğe bürünmüştü! Türkiye'nin en uzun sahili eski günlerini aratmadı - 5

“SICAK HAVALARDA SERİNLEMENİN TEK YÖNTEMİ”

Bayram tatilini denizde geçirdiklerini belirten Ahmet Kimyeci, “Bayram dolayısıyla sahildeki evimize geldik. Bayramı burada geçiriyoruz. Havalar sıcak ama denizler normal gidiyor. Bundan daha güzel veya kötü olabiliyor. Sıcak havalarda serinlemenin tek yöntemi denize girmek olur. Torunlarımızla birlikte geldik. Plaj güzel ama biraz bakım gerekiyor. Plaj kalabalık ama birkaç saat sonra daha da kalabalık olur. Akşam 8’e kadar bu denize girilir. Tatlı bir denizimiz var. Havalarda çok sıcak serinlemenin de tek yolu bu. Bayram tatilini de böyle geçiriyoruz” dedi.

Depremle birlikte sessizliğe bürünmüştü! Türkiye'nin en uzun sahili eski günlerini aratmadı - 6

Samandağ sahilinin dünyanın en büyük sahillerinden biri olduğunu ifade eden Nevzat Açık, “Havalar çok sıcak diye kendimizi denize attık. Havalar çok sıcak bu yüzden herkes denize geldi. Plaj kalabalık. Bayram olduğundan dolayı herkes tatile gelmiş. Bu sıcaklıklardan kaçmak için ayda 2 defa geliyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Seren Ümit