Bursa’da sabah 08.00 itibarıyla 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için vatandaşlar sandık başına gitti.

Oy sayma işlemi sona yaklaşırken Bursa’da resmi olmayan sonuçlara göre Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey yüzde 48.39 ile seçimi önde götürüyor.

BUÜ Rektörlüğü, asılsız haberleri yalanladı BUÜ Rektörlüğü, asılsız haberleri yalanladı

İYİ Parti’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’i tebrik etti.

İşte Türkoğlu’nun açıklaması:

“BURSA DEĞİŞİM DEDİ…

Tam 100 gün boyunca, 22 yıllık AKP İktidarının Bursa’yı sahipsiz bıraktığını, yeşilini yok ettiğini, ovayı betona boğduğunu, Aktaş’ın (
@Alinuraktas70 ) vizyonsuz ve kifayetsiz yönetimiyle güzel şehrimizi mahvettiğini alanlardan, meydanlardan hançeremizi yırtarcasına, gece gündüz bıkmadan usanmadan anlattık.

“Şimdi Değişim Zamanı” sloganımızla başlattığımız büyük seçim maratonu da Bursalı hemşehrilerimiz tercihlerini, değişimden yana kullanmalarıyla sonuçlandı.

Yerel seçimlerin doğası gereği, son düzlükte “ikili yarışa” dönmesiyle birlikte Sn. @mustafabozbey ipi göğüsleyen oldu ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandı.

Kendisini kutluyor, Bursa’nın Alinur Aktaş yönetimiyle kaybettiği zamanı geri kazandırmasını diliyoruz.

Bursa gibi ülkemizin büyük bölümünde AKP’nin büyük oy kaybına uğramış olmasını; milli iradenin Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) iktidarına verdiği, “Sana verdiğim kredi artık bitti!” anlamında çok önemli bir mesaj olarak okuyoruz.

Partimize ve şahsımıza oy vererek bizleri destekleyen, gönlü yüreği bizden yana olup da, tercihini konjonktür gereği değişimden yana kullanan tüm dostlarımıza da teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sandık sonucu Bursa’mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.”

Editör: Seren Ümit