Whatsapp kullanıcıları uygulama üzerinden mesaj göndermek istedikleri esnada ilettiği mesajlar okunsa da karşı tarafta tek tık olarak kalıyor. Aynı zamanda uygulama üzerinden fotoğraf gönderimi gerçekleştirilemiyor. Sorunlarla karşı karşıya kalan kullanıcılar “Whatsapp çöktü mü?” sorusuna yanıt aramaya başladı…

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'a dünya genelinde erişim sağlanamıyor.

TBMM'de yumruklu kavga! TBMM'de yumruklu kavga!

Sorununun önce WhatsApp gruplarında yaşandığı belirtilirken sonrasında uygulamaya erişimin tamamen sağlanamadığı görüldü.

Sosyal medyada da ''WhatsApp çöktü mü'' soruları ile ilgili mesajlar yayınlanıyor. 

Sorunun sadece telefon uygulamasında değil masaüstü uygulaması ve internet kullanımında da yaşandığı belirtiliyor.

WhatsApp'taki yaşanan sorunun ise kaynağı henüz bilinmiyor.

Sosyal medya kullanıcıları WhatsApp’ın çöktüğünü Twitter üzerinden paylaşırken, şirketten bir açıklama gelmedi.

Bazı kullanıcılar mesajların iletilmediğini söylerken, bazıları ise mesajların geldiğini fakat iletilmede sıkıntı yaşandığını yazdı.

WhatsApp’ın masaüstü bilgisayarlarda da kullanılan WhatsApp Web özelliğine de erişilemediği belirtildi.

HATA BİLDİRİMİ ARTIYOR

Whatsapp uygulamasında mesajların gitmemesinin ardından hata bildirimlerimleri de hızla artış gösteriyor. Şuana kadar tespit edilen sorunun mesajların 'tek tık' şeklinde kalması yönünde.

Hata haritasına bakıldığında İstanbul özelinde sorun yaşayanların sayısı artarken diğer illerde de problem yaşayan kullanıcı sayısının hızla arttığı görülüyor.

WhatsApp uygulamasında ise bağlanılıyor, tekrar deneyiniz ibaresi dikkat çekiyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı DR. Ömer Fatih Sayan, WhatsApp'da yaşanan sorun ile ilgili bilgilendirmede bulundu;

Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; 'Whatsapp servislerinde global kaynaklı kesinti yaşanmakta olup ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.' dedi.