Dünya genelinde kullanılan WhatsApp geçtiğimiz yıllarda gönderilen mesajların silinebilmesine imkan tanımıştı. Şirket bu özelliği daha da geliştirdi.

Son güncellemelere göre gönderilen bir mesaj silmek için 60 saate sahip olacaksınız.

WABetainfo’nun haberine göre, WhatsApp Android 2.22.16.3 sürümü ile birlikte durum güncellemesinde sesli mesaj seçeneğini de ekleyecek.

Kullanıcılar fotoğraf ve videolara ek olarak sesli notlar da paylaşabilecekler. WhatsApp bu özelliğin adını “voice status” olarak belirledi.

Görüntülerde durum sayfasının alt tarafında artık bir mikrofon simgesi bulunuyor ve kullanıcılar bu düğmeye basarak sesli notlarını kaydedip diğer WhatsApp kullanıcıları ile paylaşabiliyorlar.

Mikrofonun altında, alışılageldik metin, fotoğraf, video paylaşma seçenekleri yer alıyor.

Whatsapp, sesli durum bildirimlerini uçtan uca şifreleyecek ve sadece seçilen kişilere gösterecek.

WHATSAPP'TA EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALMA DEVRİ SONA ERİYOR

WhatsApp ekran görüntülerinde yeni gelen özellikle ekran görüntüsü alma Devri sona eriyor. Şimdilik test aşamasında olan bu özelliğin çok yakında kullanıma sunulması bekleniyor.

GRUPLARDAN ‘ÇAKTIRMADAN’ AYRILABİLECEKSİNİZ

Bu özellikte kullanıcılar, çevrimiçi durumdayken ‘kimlere görünüp kimlere görünmeyeceklerini’ kendileri seçebilecek. Çevrimiçi durumunuzu görebilecek kişilerin sayısında bir sınırlama olmayacak ve listede istediğiniz zaman güncelleme yapabilecek