SON DAKİKA
Hava Durumu
Yazının Giriş Tarihi: 08.01.2022 18:47

Sokaktan toplanan canlar bizim de içimizi acıttı

Tekrar merhabalar!

Güzel günlerin, samimiyetin içinde olduğu, huzurlu bir dönem diliyorum hepimize, özellikle bizim çocuklara..  Aklımız onlarda bu ara. Hem onlar zor günler geçiriyorlar hem de biz!

Yeni genelge ile işler biraz karıştı. Sokaktan toplanan canlar bizim de içimizi acıttı. Sosyal medya toplanan canların hikayeleri ile dolu. Bazı platformlarda kaçak zehirleme olaylarından bahsediyorlar ve canımız tekrar tekrar acıyor.  Ne yapmalıyız ya da nasıl yapmalıyız sorgulamasını yaşıyoruz kendi içimizde. 

Yasaların düzenlenmesi ile ilgili beklentilerimiz farklı. Hani denir ya! Bir bilene sormalı diye, neden sorulmuyor ya da sorgulanmıyor anlamış değilim.

22 senelik klinisyenim artı olarak farklı yerlerde çalışmışlığım var. Şimdiye kadar hiç yasal bir düzenleme yapılırken, odalar üzerinden ön araştırma yapıldığını ve bu alanda çalışan hekim arkadaşlarımın fikrinin alındığını duymadım, şimdiki gibi..

Köpek toplamalar, ölümler, canlara bakanlara para teklifleri gibi saçma bir döngünün içindeyiz. Hep birliktelik kavramından uzakta olduğumuz sürece başarıya ulaşamayacağımız gerçeği çok açık.

Hep birlikte kısırlaştırmalı, hep birlikte bakmalıyız. Birbirimizden beklemeden, birbirimizi yormadan ve suçlamadan!

Çözüm hayat kadar basit. Kolaylaştırmak da bizim elimizde, zorlaştırmak da. Nasıl istersek öyle.. 

Umarım hep sağlıkla, hep bizim çocuklarla :)

Bilge 

YAZARIN DİĞER YAZILARI