31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala partilerin aday hareketliliği başladı. Bu kapsamda günlerdir kulislerde adı geçen Sedat Yalçın’ın da adaylığı kesinleşti.

WhatsApp Image 2024 01 22 at 19.41.27

Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen AK Parti Geçmiş Dönem Başkanlarından Yeminli Mali Müşavir Sedat Yalçın önce partisinin Genel Merkezi’ne ardından da Bursa’ya geldi.

Bursa’da yoğun ilgiyle karşılanan Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın parti teşkilatının düzenlediği karşılama konvoyu ile birlikte Almira Otel’e geldi.

AK Parti Geçmiş Dönem Başkanlarından Yeminli Mali Müşavir Sedat Yalçın partisinin düzenlediği ‘Basın ve Halk Buluşması’ ve Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı Programına katıldı.

WhatsApp Image 2024 01 22 at 19.41.35

Gazeteciler başta olmak üzere tüm davetlilere selam veren Yalçın’a karşılama töreninin ardından salonda da ilgi hakimdi.

WhatsApp Image 2024 01 22 at 19.41.34

Almira Otel’de düzenlenen Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’na Yeniden Refah Partisi Genel Başkan yardımcısı Naim Öztürk, Yeniden Refah Partisi Bursa İl Başkanı Murat Kolancı, MKYK üyesi Mesut Yıldız, parti teşkilatı ve çok sayıda basın mensubu ile davetli katıldı.

WhatsApp Image 2024 01 22 at 19.41.31

YENİDEN REFAH PARTİSİ BURSA SİYASETİNE YÖN VERECEK’

Partisinin Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Yeniden Refah Partisi Bursa İl Başkanı Murat Kolancı “Kıymetli bir ana şahitlik ediyoruz ki elbette yeniden Refah Partisi kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olmayı öyle tesadüflere borçlu değil. Bütün ilçe başkanlarımızla, il yönetimlerimizle partimize üye olan herkesin katkılarıyla muazzam bir ivme yakaladık. O televizyon programlarında, meclis kürsülerinde hepimizin kulakları da aşina olduğu bir cümle var. Ne diyorlar? Doksan dört ruhu, o doksan dört ruhunun kaynağı bu salonda. Bugün haykırıyoruz ve diyoruz ki Yeniden Refah Partisi Bursa’da kendi büyükşehir belediye başkan adayıyla Sedat Yalçın’la seçimlere gidiyor, hayırlı olsun, mübarek olsun. Kazanılan kazanan Bursa’mız olsun. Ben buradan son kez şunu ifade etmek istiyorum. Artık işin sahibi direksiyon başına geçiyor. Yeniden Refah Partisi Bursa siyasetine yön verecek. Ahlaklı belediyecilik anlayışıyla Yeniden Refah Partisi Bursa’mızda hem ilçelerde hem büyük şehirde vatandaşımıza ihtiyaç duyduğu her şeyi bir hakkın yerine getirecektir diyorum” şeklinde konuştu

WhatsApp Image 2024 01 22 at 19.46.36

BURSA’YA SEDAT YALÇIN GEREK’

Yeni hizmete ihtiyaç olduğunu dile getiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, herkesin Sedat Yalçın’ı işaret ettiğini ifade ederek Bursa’ya Sedat Yalçın gerek’ dedi.

Öztürk’ün açıklamaları şu şekilde;

Burada tarihi bir adım atıyoruz aslında. Bu akşam inşallah yerel seçimlerde milli görüşün iktidarını hem Bursa’dan hem de Türkiye’den başlatmak şartıyla çok kıymetli. Çok değer verdiğimiz, tanımakla onur duyduğumuz yine büyükşehir belediye başkanımız, inşallah başkanımız dedik, başkan olur, kıymetli adayımız Sedat Yalçın beyin Bursa’da iktidara yürüyüşünün ilk programını icra ediyoruz. Şimdiden hayırlı olsun.

WhatsApp Image 2024 01 22 at 20.01.11

Yeniden Refah Partisi milli görüş fikriyatının, milli görüş hareketinin altıncı partisi. Her ne kadar beş yıllık bir siyasi parti olarak vücut bulmuşsak dahi 55 senedir Milli Görüş siyasetin içerisine bir şekilde başlayarak kollarını uzatmış bir çınar ağacı gibi bugün Yeniden Refah Partisi Türkiye’mizin her ilçesinde, beldesinde ve ilinde teşkilatlarını tamamlamıştır. Bu seçimlere, yerel seçimlere 81 ilimizde bütün seçim bölgelerinden adaylarımızı ilan etmek şartıyla seçim mahalline girmiş ve hazırlanmış bulunmaktayız.

Yani aday çıkartmadığımız bir il, bir ilçe, bir belge kalmayacak.Mayıs ayında yapılmış olan bir genel seçimde evet cumhur ittifakına dahil olduk. Ama yerel seçimlerde tek başına müstakil bir şekilde kendi amblemimizde, kendi partimizle inşallah seçimlere hazırlanacağız. Bugün görüyoruz sadece dünyada değil memleketimizde büyük bir ekonomik sıkıntı var. Büyük bir sıkıntı, büyük bir buhran var. Özellikle kırsal kesimde. Halkımıza dokunduğumuz zaman evet bin tane ah işitiyoruz. Bu böyle sürdürülemez.

WhatsApp Image 2024 01 22 at 20.01.10 1024x768 1

Yerel seçimlerdeyse, eğer siyaseti makam için, şöhret için, ganimet için yapacaksanız ne o şehre, ne o ülkenize, ne de insanımıza verecek hiçbir şeyiniz kalmaz. Düştüğümüz yerden kalkıyoruz. Ve bu parti yükselme trendine devam edecek. Bugün Bursa’dan bunu başlatacağız. Yeni bir anlayışa ihtiyaç var, yeni bir söz söylemeye ihtiyaç var, yeni bir yürüyüşe ihtiyaç var, yeni bir hizmete ihtiyaç var. Bursa’ya da Sedat Yalçın’a ihtiyaç var. Sedat Yalçın, ‘Bu saflarda yarım kalan sevdamızı burada tamamlayacağız, hedeflerimizi tamamlayacağız’ dedi. Kendisine sizlerin huzurunda çok teşekkürlerimi sunuyorum kıymetli başkanım.”

Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın düzenlenen aday tanıtım toplantısında Bursa’nın geleceğine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

WhatsApp Image 2024 01 22 at 20.12.37

Yalçın’ın açıklamaları şu şekilde;

“Çok hızlı gelişen bir adaylık süreci yaşadık. Kamuoyunun önünde oldu her şey. Yaklaşık 20 yıla yakın siyasi deneyimim oldu. Bursa gibi çok özellik arz eden Balkanlar’dan Kafkaslar’dan Anadolu’nun her şehrinden, bu şehirde yaşayan kardeşlerimize, arkadaşlarımıza, dostlarımıza hiçbirinin ben bu şehirde ötekileştirildin demeyeceği ben bu şehirde şu noktalara ulaşamıyorum derdimi anlatacak insan bulamıyorum demeyeceği bir ortamı yapmakla mükellefiz. Milletin böyle bir beklentisi var. Türkiye genç bir nüfusa sahip. Bursa’mız da öyle ve büyük bir göç yolunun üzerinde bir ülkeyiz. Bursa aslında çok büyük bir tarihin birikiminin üstünde oturan bir kent. Binlerce yıldır birikimin hayata geçirildiği bir şehir ve tarihi süreçte çok iyi bir sanayi kültürü oluşturabilmiş bunları biriktirebilmiş bir kent. Muhteşem verimli arazileri olan tarım toprakları olan ve dünyaya sunacakları marka ürünleri olan bir kent ve hepsinin ötesinde muhteşem turizm imkanları olan bir kent. Yatırım gelecekse şehre, o şehrin göstergelerine bakıyorlar. O şehrin nasıl yönetiliyor? O şehrin havası nasıl? Dünya Sağlık Örgütü standartlarının ne kadar üstünde? O şehrin trafik sorunu nedir? Ben oraya yatırım yaptığımda benim çalışanlarım bir günde ne kadar saati yollarda geçecek? O şehir, bir deprem riski altında mı? Bunları kent yöneticilerinin hiç sabahlara kadar uyumadan, çözmeden uyumamaları gerekiyor. Dünyada çevre bilinci oluşturmamış şehirlere yatırımcı da gitmiyor, turist de gitmiyor. O şehrin gelirlerini arttırabilmeniz için bir defa şehrin tertemiz tutmanız gerekiyor.”

WhatsApp Image 2024 01 22 at 20.12.37 1

‘KADINLARLA İLGİLİ PROJELERİMİZ VAR’

Yalçın konuşmasına şöyle devam etti;

Yıkılan ve hasar alan binalarda yapısal sorunlar semineri İMO Bursa’da gerçekleşti Yıkılan ve hasar alan binalarda yapısal sorunlar semineri İMO Bursa’da gerçekleşti

“Havayı kirletmeden ve dönüşümlere teşvik ederek güneş enerji sistemlerini ciddi bir şekilde bu şehrin girmesi gerekiyor. Yüzde yüz yenilenebilir enerjiyle kentler hedefliyorlar artık dünyada. Bütün enerjimiz yenilenebilir enerjiyle olsun diyorlar. Şehrimiz birinci derece deprem kuşağında. Şimdi birçok modeller geliştiriliyor birçok konular geliştiriliyor. Mevcut binaların tamamını yenilensede şehrin sorunları tam olarak bitmeyecek arkadaşlar. Çünkü şehrin nüfusu giderek artıyor. Burada belirleyici konu binayı yenilemekten öte nüfusun artarak patlaması. Şehrin doğal olarak nüfusu artar. Ama kontrolsüz bir nüfus artışı var. Başta emeklilerimiz olmak üzere ciddi bir satın alma gücümüzle eksilmeler oldu. Cebimizdeki para enflasyon nedeniyle ciddi bir şekilde eriyor maalesef. Ama şunu söylemem lazım, ekonomi alanı sadece merkezi hükümetin ilgilendiği bir alan değildir. Özellikle sosyal politika başlığı doğrudan yerel yönetimlerin orada vatandaşların bu yüksek enflasyon nedeniyle mağduriyetlerini yerel yönetimler uygulayacakları politikalarla çok rahat bir şekilde o süreçleri geçmesine yardımcı olabilirler. Bizim görev alırsak kadınlarla ilgili çok net projeler var. Burada sizlere her hafta bir başlığını açıklayacağız. Aile ekonomisine, ailelere dokunacağız. O aile ve aile içerisinde ekonomik sıkıntılardan kaynaklanan bir sürü sorunlar var. Onların hepsinin altında yatan gelir sorunu, geçim sorunu var.”

WhatsApp Image 2024 01 22 at 20.12.36

‘OKULDA AÇLIK YAŞAYAN ÖĞRENCİ VARSA SORUMLUSU YEREL YÖNETİMDİR’
Konuşmasını sürdüren Yalçın, “Yerel yönetimler doğrudan içinde olmalı sorunların. Yani bu şehirde hiçbir kadın hiçbir üniversite genci hiçbir okula giden çocuk şöyle bir duyguya kapılmamalı ortaöğretimde açlık yaşayan öğrenci varsa onun sorumlusu yerel yöneticilerdir. Kesinlikle böyle bir şeyi kabul edilemez. Bir şehirde çocuğunu işte ihtiyaçlarını karşılayamadığı için çok zor durumda çaresiz kalan bir ev kadınının varlığı doğrudan yerel yönetimlerin sorunudur. Bir üniversite gencinin teknoloji çağında bir sürü ihtiyaçları ve barınma sorunları var. Dolayısıyla bunların hepsini tek tek proje olarak basında anlatacağımız konular var” dedi.

WhatsApp Image 2024 01 22 at 20.12.37 2

‘GÖREVE GELDİĞİMİZDE SUYA YÜZDE 40 İNDİRİM’

Yalçın Bursa’da geçinmekte güçlük çeken vatandaşlara söz verdi.

Yalçın, “Emekliler başta olmak üzere geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşımıza söz vermek istiyorum. Bursa’da su tarifelerinde iki kademeli aşama var. İlk kademede her ay ödenecek su ücretlerinden yüzde 40 indirim yapmayı taahhüt ediyoruz. Kaynağı o kurumların içerisinde hazır. Geldiğimiz gün sularda ilk ödeme için bütün Bursa’ya yüzde 40 indirimi yapacağız. Kampanyamız hayırlı olsun, çevreye duyarlı kampanya yapacağımı, rakiplerimle seviyeli bir süreç yaşayacağımı belirtmek istiyorum” dedi.

WhatsApp Image 2024 01 22 at 19.41.30 1