DEVA Partisi Yıldırım İlçe Başkanlığı 200 kadın üyenin katılımıyla buluşma düzenledi. Kadın üyelere rozetleri takdim edilirken, görüşleri ve sorunlarına kulak verildi. Kadınları DEVA Partisi’ne davet eden Yıldırım İlçe Başkanı Şener Temur şu ifadeleri kullandı:

‘Her türlü engele rağmen bir aradayız.’

“Farklı bir buluşma noktasında yapacağımız etkinliğimiz için resmi izin almamıza rağmen yapılan engellemelerle karşılaştık. Katılım sayımıza gölge düşürmeye çalışanlar oldu fakat DEVA Partisi’nin oluşturduğu damlaların sele dönüştüğünü görenler için tam manasıyla korku dağları sarmış, buna bizzat şahit olduk. Biz, cesaretimizi iktidarın baskıcı politikalarına karşı sesini gür çıkaran, çeşitliliğini koruyarak her kesime seslenmeyi başaran, hiçbir şekilde amacından vazgeçmeyen kadın hareketinden alıyoruz. Bugün burada her türlü engele ve baskıya boyun eğmeyen DEVA’nın güçlü kadınlarını görmekten onur duyuyorum.”

‘DEVA Partisi’ni kız kardeşleriyle el ele vermiş kadınlar büyütecek.’

“DEVA Partisi kurulduğu günden beri ‘Siyaset sadece erkeklere bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir’ dedi. Lafta kalmadı, parti tüzüğündeki yüzde 35 cinsiyet kotası ile kadınları siyasete, karar mekanizmalarına dahil etti. Çünkü ülkemizi bugün yaşanan kriz ortamından çıkarmanın formülü kadın aklıdır. Ekonomik dar boğazdan, siyasi nezaketsizlikten kurtuluş yolu kadınların fikridir. Hukuksuzluktan, şiddetten kurtuluşun yolu kadınların emeğidir. Kadınları çözümün parçası olmaya davet ediyoruz. İnanıyoruz ki DEVA Partisi’ni kız kardeşleriyle el ele vermiş kadınlar büyütecek.

'Kadınları seçimden seçime sahaya sürecek yedek kuvvetler olarak görmeyeceğiz.’

Partimizin kadınlara ihtiyacı var, çünkü biz bu partiyi ve bu ülkeyi ancak ve ancak bir arada olursak doğru bir şekilde yönetebileceğimize inanıyoruz. Biz DEVA Partisi olarak gücümüzü bu toprakların çeşitliliğinden alıyoruz. Yeni bir siyasi kültürü farklı hayat tecrübelerine sahip insanların bir araya gelerek oluşturabileceğini biliyoruz. Kadınları seçimden seçime sahaya sürecek yedek kuvvetler olarak görmeyeceğiz. Bu yüzden ayrı bir kadın kolu partimizde ayrı bir kadın kolu bulunmuyor.

TÜSİAD'dan, asgari ücretle ilgili sürpriz çıkış! TÜSİAD'dan, asgari ücretle ilgili sürpriz çıkış!

Genel Merkez Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen’in selamını kadın katılımcılara ileten İlçe Başkanı Şener Temur, başta Yıldırım Kadın Politikaları Başkanı Seda Akyol olmak üzere emeği geçen teşkilat mensuplarına ve katılımcılara teşekkürlerini ileterek konuşmasını noktaladı.